Reklama
https://h2poland.com.pl/

Saule Technologies ma nowego inwestora

Zgodnie z podpisaną wczoraj umową inwestycyjną oraz umową akcjonariuszy, DC24 ASI sp. z o.o. został nowym inwestorem Saule Technologies. Udzielając Spółce finansowania, inwestor otrzymał prawo do objęcia akcji nowej emisji Saule Technologies za kwotę maksymalnie 40 mln zł.

Saule Technologies ma nowego inwestora
Saule Technologies ma nowego inwestora

Cieszymy się z dołączenia nowego inwestora do Saule Technologies. Ta współpraca oznacza ważny krok w naszej misji rewolucjonizacji branży energii słonecznej. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu finansowemu i doświadczeniu inwestora, będziemy mogli szybciej realizować nasze ambitne plany rozwojowe – mówi Olga Malinkiewicz, CTO i Co-Founder Saule Technologies.

Reklama
oknonet.pl

 

Niespełna 3 lata temu uwierzyliśmy w przełomową technologię ogniw perowskitowych i zainwestowaliśmy 10 mln euro w Saule Technologies oraz pożyczyliśmy 7 mln zł. W ciągu kolejnego roku Spółka otworzyła pierwszą fabrykę perowskitów we Wrocławiu, uruchomiła linię produkcyjną, wdrożyła wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. zasilane perowskitami elektroniczne etykiety cenowe PESL, wykorzystywane m.in. na stacji Orlen czy w Żabce. Wiemy jednak, że do utrzymania tempa rozwoju Saule i realizacji ich ambitnych projektów niezbędne są kolejne inwestycje, bo komercjalizacja produktów w takiej rzeczywistości, jaką mamy na świecie od 2 lat, jest wymagająca i czasochłonna. Cieszymy się zatem, że nowy inwestor również uwierzył w przyszłość technologii perowskitowej i zdecydował się w nią zainwestować. Dodatkowe finansowanie z pewnością przyspieszy udoskonalanie produktów na bazie perowskitów i dalszą ich komercjalizację, co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej SauleTech, a tym samym na wyniki Grupy Columbus – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A., która jest jednym z akcjonariuszy Saule Technologies.

Przypomnijmy, że Saule Technologies jest pionierem w dziedzinie badań nad perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi – ogniwami słonecznymi nowej generacji – a także pierwszą firmą na świecie, która rozpoczęła ich produkcję. Ogniwa perowskitowe, drukowane przez Saule Technologies na elastycznych foliach, są lekkie, ultracienkie, półprzezroczyste i bardzo wydajne, nawet w sztucznym świetle. Dzięki temu zakres możliwych zastosowań ogniw perowskitowych jest znacznie większy niż zakres zastosowań tradycyjnych ogniw krzemowych.

Źródło: ColumbusEnergy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz