Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Rynek urządzeń grzewczych w Polsce w 2019 roku

Coroczny raport branżowy dotyczący rozwoju rynku urządzeń grzewczych został opublikowany przez Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

Rynek urządzeń grzewczych w Polsce w 2019 roku
Rynek urządzeń grzewczych w Polsce w 2019 roku [Źródło: spiug.pl]

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych to organizacja branżowa, która skupia producentów szerokiej gamy urządzeń grzewczych, takich jak kotły gazowe, kotły olejowe, kotły na paliwa stałe, kotły elektryczne, kolektory słoneczne czy pompy ciepła oraz od 2018 roku także grupę producentów elementów instalacji grzewczych, takich jak ogrzewanie powierzchniowe oraz grzejniki.

Według SPiIUG w 2019 roku dokonała się kontynuacja zjawisk rynkowych i gospodarczych z 2018 roku, które miały pozytywny wpływ na rozwój rynku instalacyjno-grzewczego. Koniunktura sprzyjająca inwestycjom mającym na celu poprawę jakości powietrza na poziomie lokalnym i nastroje w branży były odzwierciedleniem wzrostów sprzedaży, która trwała w branży od drugiego kwartału 2017 roku, kiedy odnotowano znaczne wzrosty sprzedaży w większości grup produktowych w branży. Wzrost konsumpcji, a także możliwość wykorzystania funduszy unijnych pochodzących z Regionalnych Programów Operacyjnych, wpłynęły na sytuację w branży instalacyjno-grzewczej w 2019 roku.

W 2019 roku wzrosty sprzedaży ogólnie nie były już tak wysokie, jak rok wcześniej, ale pozytywny trend w większości grup produktowych został utrzymany, lub dał się zaznaczyć nawet dalszy znaczący wzrost.

Raport można pobrać na stronie Stowarzyszenia https://spiug.pl/raporty/

Źródło: spiug.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz