Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Projektujesz instalacje budynkowe?

Bez dobrego projektu uwzględniającego odpowiednią izolację termiczną, przeciwkondenacyjną czy przeciwogniową, trudno o poprawnie funkcjonujące instalacje techniczne czy przemysłowe. Niezależnie, czy rzecz dotyczy złożonej sieci rurociągów i zbiorników w zakładzie energetycznym, czy systemów HVAC w domu jednorodzinnym.

Projektujesz instalacje budynkowe?
Projektujesz instalacje budynkowe? [źródło: www.paroc.pl]

Wartościowe wsparcie zaczyna się od ludzi. Osoby poszukujące doradztwa w zakresie izolacji technicznych rurociągów HVAC, szachtów oddymiających, kanałów wentylacyjnych czy zbiorników i urządzeń przemysłowych mogą zgłosić się z prośbą o pomoc bezpośrednio do doradców Owens Corning PAROC Polska. Eksperci firmy pomagają rozwiązywać zarówno problemy typowe, jak i zagadnienia niestandardowe – niezależnie od średnicy przewodów, temperatury roboczej instalacji czy środowiska projektowego.

Nasz zespół wsparcia technicznego udzieli szczegółowych informacji na temat produktów, właściwości, posiadanych certyfikacji i aprobat, a także odpowie na wszelkie pytania związane z obszarem projektowania, doboru odpowiedniego rozwiązania oraz poprawnego montażu – podkreśla Paweł Stankiewicz, Manager ds. Wsparcia Sprzedaży Izolacji Technicznych w firmie Owens Corning PAROC Polska.

Poradnik Projektanta Izolacji Technicznych

To kompendium wiedzy na temat izolacji systemów wodnych, grzewczo-wentylacyjnych i przemysłowych, które ułatwia jej optymalne rozplanowanie. Sześcioczęściowy poradnik skierowany jest przede wszystkim do projektantów i inżynierów instalacji, ale zawarte w nim informacje mogą zainteresować również pracowników służb utrzymania i obsługi linii produkcyjnych, a także kadrę zarządzającą – dla podniesienia swojej wiedzy na temat efektywności energetycznej procesów.

Poradnik Projektanta Izolacji Technicznych zawiera między innymi informacje na temat:

  • prawidłowego obliczania grubości izolacji
  • wymiarowania izolacji w celu zabezpieczenia instalacji przed kondensacją pary wodnej
  • wpływu wiatru na temperaturę powierzchni płaszcza instalacji
  • niuansów prawnych istotnych przy projektowaniu przewodów zabezpieczanych ogniowo
  • oceny i porównania parametrów akustycznych materiałów, z uwzględnieniem tych o jednakowej klasie pochłaniania dźwięku…
  • i wiele innych, podanych w formie praktycznych wskazówek oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

PAROC Calculus – sprawdź parametry izolacji

By zdeterminować jeden z kluczowych parametrów, jakim jest typ i grubość izolacji, można bazować na rezultatach własnych obliczeń. Łatwiej jednak będzie użyć docenianych przez branżę narzędzi kalkulacyjnych – takich jak np. bezpłatny program PAROC Calculus. Oparty o normę PN-EN ISO 12241 program pomaga dobrać optymalne rozwiązania izolacyjne dla różnego rodzaju instalacji przemysłowych oraz systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Z pomocą tego narzędzia możemy określić między innymi wielkość strat cieplnych, spadek temperatury w izolacji i punkt rosy, czy wreszcie temperaturę powierzchni płaszcza. Kalkulacje dają też możliwość wzięcia poprawki na ewentualne straty ciepła jako skutku mostków termicznych tworzących się w obrębie rurociągów i kanałów podwieszanych – wyjaśnia Paweł Stankiewicz.

Wparcie środowiska projektowania

Aby ułatwić pracę projektantom i inżynierom instalacji, Owens Corning PAROC Polska ściśle współpracuje z czołowymi producentami narzędzi informatycznych. Korzystając z oprogramowania AUDYTOR od firmy Sankom, InstalSystem od firmy InstalSoft lub Ventpack® i Hydronicpack® od firmy Fluid Desk, fachowcy mogą w łatwy sposób dobrać do projektu odpowiednie otuliny i maty z wełny kamiennej PAROC.

Oprócz wsparcia dla najpopularniejszego oprogramowania na rynku, PAROC jako wiodący producent izolacji z wełny kamiennej oferuje także autorskie rozwiązanie, które całkowicie zmienia sposób projektowania instalacji w środowisku BIM.

Bezpłatna wtyczka PAROC do programu Autodesk Revit® samodzielnie analizuje specyfikę projektu i automatycznie nakłada na rysunek izolację o odpowiednim rodzaju, grubości, średnicy wewnętrznej i pokryciu – wszystko zgodnie z założeniami projektu i zgodnie z wymaganiami norm i przepisów – podsumowuje Paweł Stankiewicz.

 

Źródło: paroc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz