.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Pompa ciepła, a wzrost cen energii elektrycznej

Wielu obecnych oraz przyszłych użytkowników pomp ciepła z niepokojem patrzy w przyszłość, oraz na prognozowane ceny energii elektrycznej. Wszystkie źródła energii oraz paliwa zmagają się z drastycznymi podwyżkami cen. Wiele osób stoi przed wyborem, jaki rodzaj systemu wybrać, który zapewni im komfort w zimowym okresie, a także nie zrujnuje budżetu domowego.

Pompa ciepła, a wzrost cen energii elektrycznej [źródło: www.thermagen.com]
Pompa ciepła, a wzrost cen energii elektrycznej [źródło: www.thermagen.com]

Pompy ciepła są najbardziej efektywnym i ekologicznym rozwiązaniem. Jak zatem wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb?

Reklama
oknonet.pl

Naprzeciw wychodzi THERMAGEN wraz z pompami ciepła VOLAN.

Co je wyróżnia w gąszczu firm oraz proponowanych rozwiązań?

Pompa ciepła VOLAN wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy propan R290. Naturalna substancja charakteryzująca się niskim współczynnikiem GWP = 3, dzięki czemu urządzenie nie podlega rozporządzeniom ustawy F-gazowej, a także nie wymagane są okresowe testy szczelności i rejestrowanie urządzenia w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO).

Sercem pompy ciepła VOLAN jest sprężarka inwerterowa typu scroll firmy Copeland o najwyższym na rynku stopniu modulacji prędkości obrotowej (12,5 – 100% dla Volan 7). Zapewnia to płynną i bardzo szeroką modulację dostosowując moc urządzenia do aktualnego zapotrzebowania instalacji.
Efektem pracy w.w. sprężarki jest mniejsze zużycie energii elektryczne — wyższe sezonowe COP (SCOP) oraz wydłużenie żywotności sprężarki poprzez zminimalizowanie cykli ON/OFF. Sprężarki typu scroll w odniesieniu do popularnych z uwagi na niższą cenę sprężarek rotacyjnych cechują się bezawaryjnością oraz lepszymi parametrami pracy. Innowacyjny system rozmrażania DDC w pompach ciepła VOLAN zwiększa efektywność pracy urządzenia, a także wydłuża żywotność pompy ciepła.

Proces ten odbywa się bez konieczności wyłączenia sprężarki, co prowadzi do skrócenia czasu potrzebnego na proces rozmrażania. W środkowoeuropejskim klimacie cykle rozmrażania w porze jesienno-zimowej są codziennością. Każdy taki proces wymaga sporej ilości energii, którą pompy ciepła pobierają z układu c.o. lub wspomagają się grzałkami elektrycznymi.

Pompa ciepła, a wzrost cen energii elektrycznej [źródło: www.thermagen.com]
Pompa ciepła, a wzrost cen energii elektrycznej [źródło: www.thermagen.com]

Technologia DDC pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na rozmrożenie parownika, dzięki czemu w okresie grzewczym współczynnik SCOP osiąga wyższe wartości. Ograniczenie cykli wyłączenia i włączenia sprężarki dodatkowo wydłuża żywotność urządzenia.
Dostępne temperatury pracy urządzenia w sposób efektywny pozwalają ogrzewać budynki modernizowane, które wymagają wyższych temperatur pracy. Przez cały okres grzewczy pompa ciepła pracują z bardzo dużą efektywnością przy wysokim COP zapewniając użytkownikowi jak najniższe rachunki za energię elektryczną.

Dlaczego pompa ciepła THERMAGEN VOLAN:

 • Produkcja wody o temperaturze 75°C (VOLAN 7) lub 70°C oraz 79°C z wykorzystaniem grzałek elektrycznych. ( współpracy z systemami grzejnikowymi),
 •  Szeroki zakres pracy urządzeń dopasowany do każdej instalacji,
 • Praca urządzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -22°C.
 • Wbudowana opcja chłodzenia aktywnego.
 • Programy ogrzewania basenu i jacuzzi.
 • Możliwość sterowania 3-ma niezależnymi strefami grzewczymi.
 • Możliwość połączenia pompy ciepła z dodatkowym, szczytowym źródłem ciepła np. kotłem gazowym lub kominkiem z płaszczem wodnym.
 • Integracja z systemami fotowoltaicznymi.
 • Zdalna kontrola i podgląd parametrów pracy na stronie i w aplikacji.
 •  Stały podgląd zużycia oraz wykorzystania energii elektrycznej.
 • Dopasowanie jednostki wewnętrznej do potrzeb klienta.
 • Gwarancja producenta na terenie całego kraju.

Więcej informacji www.thermagen.com THERMAGEN Sp. z o.o. [email protected]

źródło: www.thermagen.com

Thermagen Sp. z o.o.
Ul. Warszawska 50
82-100 Nowy Dwór Gdański
www.thermagen.com
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz