.
Reklama
ceo-shop.pl
.

Polski Kongres Klimatyczny – zapraszamy na wydarzenie

Zapraszamy na pierwszą edycję Polskiego Kongresu Klimatycznego, który został objęty patronatem honorowym Komisji Europejskiej. Podczas wydarzenia omawiane będą aktualne tematy dotyczące ochrony środowiska i klimatu.

Polski Kongres Klimatyczny - zapraszamy na wydarzenie
Polski Kongres Klimatyczny - zapraszamy na wydarzenie [Źródło: polskikongresklimatyczny.pl]

Polski Kongres Klimatyczny to pierwsza edycja cyklicznego wydarzenia, które dedykowane jest przede wszystkim praktykom: samorządom oraz firmom realizującym inwestycje publiczne. Jest też spotkaniem ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

Reklama
oknonet.pl

Celem organizacji Polskiego Kongresu Klimatycznego jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń integrującej interes publiczny z biznesem, w przestrzeni merytorycznej wskazanej przez środowisko naukowe. Wymiana opinii ma na celu popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań oraz optymalizację jakości realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych mających wpływ na klimat. Istotnym aspektem jest również popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie realizacji ekologicznych projektów związanych z klimatem.

Wydarzenie składa się z pięciu obszarów tematycznych:

  • Miasto inteligentne klimatycznie, społeczność niskoemisyjna, ślad węglowy miasta
  • Budownictwo ekologiczne, oczyszczalnie i kanalizacja, utylizacja, modernizacja, udział branży budowlanej w transformacji, efektywność energetyczna nowe normy budowlane i zmiany legislacyjne
  • Zrównoważone finansowanie, bankowalność projektów solarnych, PPP, zielone obligacje i crowdfunding w finansowaniu działalności inwestycyjnej jst
  • ESG – trendy i wyzwania dla sektora publicznego. Think green czyli firma neutralna klimatycznie – jak wykorzystać praktyki korporacji do efektywnego zarządzania działaniami gmin?
  • Modernizacja i decentralizacja produkcji energii. Trendy rozwoju energetyki: decentralizacja, dekarbonizacja, digitalizacja. Nowelizacja przepisów o OZE.

Wydarzenie będzie można oglądać na stronie: www.polskikongresklimatyczny.pl

Źródło: polskikongresklimatyczny.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz