.
Reklama
ceo-shop.pl
.

Odbudowa Ukraińskiego systemu energetycznego

W związku z nasilającymi się bombardowaniami ukraińskiej infrastruktury krytycznej, Polska zintensyfikowała podejmowane od początku wojny działania w zakresie pomocy udzielanej Ukrainie.

Odbudowa Ukraińskiego systemu energetycznego
Odbudowa Ukraińskiego systemu energetycznego [źródło: www.gov.pl]

Polskie władze przy istotnym zaangażowaniu sektora energetycznego (w roli koordynatora działa Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej) zgromadziły sprzęt, który jest sukcesywnie przekazywany Ukrainie za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dostawy zostały uruchomione w ubiegłym tygodniu. W pierwszej kolejności zostały przekazane te elementy infrastruktury energetycznej, które stanowią dla Ukrainy najwyższy priorytet.

Reklama
oknonet.pl

Polska pozostaje w bieżącym kontakcie z władzami ukraińskimi w kwestii przywracania zaopatrzenia tego państwa w energię elektryczną oraz kolejnych potrzeb uzależnionych od dalszej eskalacji działań wojennych.

Poza wsparciem bilateralnym Polska inicjuje działania pomocowe na forum unijnym pośrednicząc w kontaktach UE-Ukraina oraz zachęcając państwa członkowskie do udzielania pomocy Ukrainie w obliczu wojny.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz