Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Nowoczesne rozwiązanie dla Twojej firmy – program do ofertowania

Kontrolowanie firmowych dokumentów. W teorii brzmi to banalnie, jednak rzeczywistość szybko udowadnia, że tak nie jest - na szczęście z wszystkim pomoże Ci dobry program do ofertowania. Poniżej przeczytasz kilka słów o tworzeniu skutecznych ofert handlowych i optymalizacji wydatków firmowych. Zapraszamy.

Nowoczesne rozwiązanie dla Twojej firmy - program do ofertowania
Nowoczesne rozwiązanie dla Twojej firmy - program do ofertowania

Czym tak właściwie jest ofertowanie?

Z definicji jest to proces sporządzania dokumentów przedstawiających propozycję sprzedaży produktu lub usługi dla klienta. A bardziej zrozumiałym językiem – to po prostu przygotowywanie ofert handlowych. Czyli dokumentów, w których informujesz klienta o cenie usługi, warunkach współpracy, swoim doświadczeniu i tak dalej.

Przykład? Załóżmy, że prowadzisz biuro rachunkowe. Ciężki temat – multum podatków i należności do opłacania co miesiąc (w imieniu klientów). A sprawy wcale nie ułatwia fakt, że nasz kraj ma jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych. W rankingu International Tax Competitiveness Index 2021 jako kraj zajęliśmy drugie miejsce… od końca.

Jak przygotować optymalną ofertę takiej usługi rozliczania się z Urzędem Skarbowym? Większość księgowych po prostu drukuje cennik na kartce papieru i wręcza ją klientom. To jednak nie jest profesjonalne podejście do tematu. W głowach początkujących przedsiębiorców rodzą się wtedy pytania:

 • skąd wzięła się taka, a nie inna cena?
 • aż kilkaset złotych za rozliczenie raz w miesiącu?
 • dlaczego poszczególne formy opodatkowania mają inny koszt?

W tym wszystkim pomoże Ci właśnie dobry program do ofertowania.

Ofertowanie jest ważne dla Ciebie i Twoich klientów

Oczywiście możesz odpowiadać na wszystkie te pytania za każdym razem, gdy nowy klient odwiedzi Twoje biuro rachunkowe. Jednak znacznie prościej będzie, gdy przygotujesz wzór oferty i będziesz się nim posługiwał. Klient otrzyma wszystkie niezbędne informacje w jednym dokumencie, a Ty zaoszczędzisz czas. Dużo czasu.

Wyrobisz w sobie też wizerunek profesjonalisty. Wystarczy zadbać o:

 • atrakcyjną szatę graficzną oferty,
 • zwięzłość i konkretność przekazu,
 • personalizację treści pod klienta.

Ale o tym, w jaki sposób tworzyć skuteczne oferty handlowe i jak za ich pomocą zdobywać nowych klientów, pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Znajdziesz tam też wiele innych branżowych poradników i nauczysz się lepiej prowadzić biznes.

Nowoczesne rozwiązanie dla firm – program SCCOT

To aplikacja stworzona ze specjalną dedykacją dla firm usługowych, choć korzystają z niej też przedsiębiorcy zajmujący się handlem. Jeśli chcesz przyspieszyć procesy dokumentowania w swoim biznesie i chcesz po prostu robić to lepiej – przyda Ci się pomoc, jaką zaoferuje Ci dobry program do ofertowania.

Jego główną “atrakcją” jest bez wątpienia ofertowanie samo w sobie. Możesz dzięki niemu nie tylko tworzyć nowe oferty, ale też zarządzać już gotowymi. Do Twojej dyspozycji jest przeznaczona też baza danych RMS. To kartoteka pełna danych na temat Twojej robocizny, materiałów czy sprzętu.

Twórz oferty szybciej i skuteczniej dzięki aplikacji

Dzięki programowi do ofertowania przygotujesz dokumenty nie tylko szybciej, ale też skuteczniej. Za pomocą tego nowoczesnego rozwiązania dla firm przygotowanie profesjonalnej oferty handlowej to kwestia zaledwie kilku kliknięć. Pod ręką przez cały czas będziesz też mieć bazę kontrahentów i historię ich obsługi.

Twoje oferty będą wyglądały też lepiej pod względem estetycznym. Na stronie tytułowej będzie znajdowało się Twoje logo i zdjęcie poglądowe. Z kolei na odwrocie możesz zamieścić stronę opisową, gdzie klient przeczyta o szczegółach gwarancji, formie rozliczenia i sposobie wykonywania kalkulacji. Nie każdy z nas musi znać się na grafice komputerowej – dlatego pozwól, że aplikacja zajmie się całą szatą wizualną za Ciebie.

Dodatkowa funkcja w aplikacji – projekty

Warta uwagi jest też funkcja zarządzania całymi projektami. Dzięki niej zgromadzisz wszystkie istotne dla Twojego projektu dane, co pomoże Ci w późniejszym planowaniu i realizowaniu budżetu. Zarządzanie projektami ułatwi Ci także wyciągnięcie wniosków finansowych z transakcji. Dowiesz się, jakie prace przynoszą najwięcej zysku, a które najmniej. Zoptymalizujesz swoje wydatki i, siłą rzeczy, zaczniesz zarabiać więcej.

Jak dobrze wycenić zlecenie? Najcięższy etap ofertowania

To nie wygląd oferty handlowej jest najważniejszy dla przedsiębiorcy, ale widniejąca na niej cena końcowa. Jest to trudny temat:

 • jeśli podasz zbyt niską wycenę, wówczas nie zarobisz pieniędzy, a w Twoim budżecie firmowym wytworzy się dziura finansowa,
 • jeśli podasz zbyt wysoką wycenę, wtedy klient odejdzie do tańszej konkurencji, a Ty koniec końców nie zarobisz nawet grosza.

Optymalną cenę znaleźć jest ciężko. Chociaż “znaleźć” to nie do końca poprawne słowo, bo cenę powinno się obliczać na podstawie dostępnych danych. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić. Zwłaszcza, gdy kosztów firmowych masz na tyle dużo, że samemu potrafisz się w nich pogubić.

Darmowy kalkulator kosztów SCCOT

Istnieje świetne rozwiązanie – kalkulator rentowności. Na początku ustawiasz swoje koszty stałe, czyli na przykład:

 • ilu masz pracowników i jakie jest ich wynagrodzenie,
 • jaka jest maksymalna ilość dni roboczych w miesiącu
 • Twój średni czas pracy w ciągu dnia,
 • oraz współczynnik straty czasu pracy.

Gdy już to zrobisz, nadejdzie czas na koszty zmienne. Tutaj uzupełnisz aspekty, takie jak:

 • czas trwania zlecenia,
 • odległość przejazdu w obie strony dziennie,
 • koszt niezbędnych materiałów,
 • pozostałe koszty “ukryte”.

Po wprowadzeniu wszystkich danych, kalkulator sam obliczy najważniejsze koszty firmowe. Dowiesz się ile wydasz na pracowników, ile na przejazd, a ile na materiały i amortyzację urządzeń. Na samym końcu wystarczy już tylko, że ustawisz marżę na poszczególnych etapach usługi – czyli ile pieniędzy chciałbyś na danym przedsięwzięciu zarobić.

Opcjonalnie możesz też wybrać stawkę VAT (jeśli Cię ona obowiązuje) a nawet określić swoją stawkę zdrowotną i podatek. Dzięki temu poznasz swój zysk “na rękę” bez wykonywania żadnych skomplikowanych obliczeń.

Z tego wszystkiego skorzystasz pod tym linkiem: zapis-do-kalkulatora.

Rozwiązanie dla Twojej firmy, dzięki któremu zarobisz więcej

Postęp technologiczny idzie w najlepsze. Dlaczego miałbyś więc nie korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią działanie Twojej firmy? Powyżej omówiliśmy takie aspekty jak:

 • proste i skuteczne ofertowanie, dzięki któremu zyskasz wartość w oczach klientów,
 • optymalnie wycenianie zleceń, które pozwoli Ci lepiej kontrolować Twoje zarobki,
 • nadzorowanie działań firmowych, baz klientów i aktualnie wykonywanych projektów.

W tym wszystkim pomoże Ci jedna aplikacja, którą możesz przetestować za darmo już teraz.

Pozdrawiamy, zespół SCCOT

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz