Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Konkurs Nueva Terrain – kolejna relacja

Przedstawiamy drugą relację konkursową z montażu instalacji w systemie Terrain SDP. Wykonawcą montażu jest Rafał Biskup Doradztwo.

Konkurs Nueva Terrain - kolejna relacja
Konkurs Nueva Terrain - kolejna relacja [Źródło: rafalbiskupdoradztwo]

Terrain SDP w instalacji wewnętrznej – modernizacja kotłowni hybrydowej

System na wcisk Terrain SDP to idealny wybór dla wewnętrznych instalacji wodnych i grzewczych. Jedną z jego licznych zalet jest szybki i nieskomplikowany montaż, który sprawdzi się nie tylko w nowych kotłowniach, ale umożliwi również modyfikację i modernizację funkcjonujących już instalacji. Ta właściwość systemu Terrain SDP została wykorzystana w przedstawianej tu instalacji wewnętrznej, która posłużyła modernizacji starej kotłowni. System odgrywa tu rolę w ogrzewaniu grzejnikowym i podłogowym oraz ogrzewaniu wody użytkowej. Terrain SDP świetnie współgra tu z kotłownią hybrydową, na którą składają się również bufor i pompa ciepła oraz system solarny.

1 1
Możliwość łączenia systemu z miedzią.

Wykorzystywane w systemie Terrain SDP rury z polibutylenu to świetna alternatywa dla wielowarstwowych rur metalowych, miedzianych i aluminiowych. Terrain SDP można też jednak łączyć z istniejącymi już instalacjami. Poprzez montaż systemu i połączenie go z miedzianymi rurami możliwa była więc modernizacja starej instalacji z pompą ciepła.

2 1
Łatwość montażu gwarantowana elastycznością systemu.

System Terrain SDP to system wciskowy, co gwarantuje szybki i prosty montaż, nawet w bardziej skomplikowanych przypadkach. Jest to również zasługa materiału, na którym bazuje cały system. Jest to materiał mocny, lekki i bardzo elastyczny. Wykazuje on także dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Podczas montażu systemu w tej instalacji wewnętrznej została wykorzystana przede wszystkim elastyczność materiału, jakim jest polibutylen. Przez brak potrzeby używania skomplikowanych narzędzi, które wymagałyby większej wolnej przestrzeni (jak np. zaciskarka, lutowanie, spawanie), system z łatwością wpasował się i połączył z istniejącą już instalacją.

3
System na wcisk – elementy łączące.

Terrain SDP, system na wcisk, opiera się na różnego rodzaju złączkach. Podczas montażu używane są odpowiednio dobrane o-ringi, kolanka i pierścienie utrzymujące. Pozwala to na niezwykle szybką instalację. Dużą zaletą jest także możliwość swego rodzaju przed montażu, czy też „montażu na sucho”, a więc ułożenia systemu jeszcze przed jego podłączeniem. Jest to możliwe ze względu na fakt, iż elementy wciskowe nie zużywają się podczas demontażu. Wyrzucanie poszczególnych części nie jest więc konieczne przy poprawkach montażowych. Ta cecha systemu została wykorzystana również w przedstawianym montażu – ze względu na umiejscowienie podłączanej instalacji i brak dużego pola manewru, zabieg ten pozwolił odpowiednio rozplanować system jeszcze przed jego instalacją.

4
Nietoksyczność elementów systemu.

System Terrain SDP to również gwarancja higieny. Elementy systemu są nietoksyczne i nieszkodliwe dla środowiska. To samo cechuje również silikon, który pomaga szybko i bezproblemowo połączyć rury podczas montażu. W tym przypadku system został połączony również z separatorem powietrza i zanieczyszczeń.

5
Modernizacja starych instalacji.

Uniwersalność systemu oraz możliwość jego szybkiego, solidnego i elastycznego montażu pozwoliły na połączenie go z pompą i buforem ciepła. System Terrain SDP idealnie współgra tu z zastanymi już elementami, doskonale spełniając swoją rolę w wewnętrznej instalacji wodnej i grzewczej.

6
Terrain SDP – gwarancja jakości.

System Terrain SDP to gwarancja jakości, szybki i niezawodny montaż i uniwersalne dopasowanie.

Wszystkie firmy pracujące na systemach Terrain SDP zapraszamy do udziału w konkursie Nueva Terrain.

Relacje konkursowe dostępne tutaj.

Źródło: RafałBiskupDoradztwo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz