Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Kolejne posiedzeniu Rady UE ds. Środowiska — wnioski

 W dniach 13-14 lipca w Pradze odbyło się nieformalne posiedzenie Rady UE ds. Środowiska. Brał w nim udział wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Kolejne posiedzeniu Rady UE ds. Środowiska — wnioski
oddzwania pracownik firmy mówi, że Pan Michał będzie w poniedziałek i to z nim trzeba rozmawiać, można na ten numer

Tematami obrad były bioróżnorodność, skutki środowiskowe wojny w Ukrainie, adaptacja do zmian klimatu oraz międzynarodowe negocjacje klimatyczne w ramach COP27.

 

Ramy mają stanowić podstawę opracowywania i przyjmowania krajowych strategii różnorodności biologicznej, w których sformułowania globalne będą przekładane na poziom krajowy, z uwzględnieniem warunków i możliwości poszczególnych państw. Ważne jest, aby globalne ramy dla bioróżnorodności odpowiadały na potrzeby wszystkich stron konwencji – powiedział wiceminister Guibourgé-Czetwertyński.

Polskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska podjęło już szereg istotnych działań na rzecz odbudowy ekologicznej Ukrainy. Zadeklarowaliśmy wsparcie m.in. w zakresie ewidencji szkód w środowisku, analizy prawa międzynarodowego oraz wspólnego stosowania skarg, wynikających z konwencji międzynarodowych i organizacji międzynarodowych. Przekazaliśmy już specjalistyczny sprzęt i przekażemy kolejny. Zależy nam, aby nasi Sąsiedzi otrzymali szybkie i skuteczne wsparcie w zwalczaniu szkód środowiskowych spowodowanych rosyjską agresją na Ukrainę. Komisja Europejska powinna również uruchomić środki przedakcesyjne dla Ukrainy – mówił wiceminister.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz