Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Jak zacząć oszczędzać na ogrzewaniu budynków?

Webinarium i spotkania regionalne dla właścicieli, zarządców nieruchomości, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób obniżyć koszty utrzymania budynku, którym zarządzasz?

Jak zacząć oszczędzać na ogrzewaniu budynków?

Szukasz informacji na temat finansowania wymiany źródeł ciepła we wspólnocie mieszkaniowej i budynku wielorodzinnym? Chciałbyś sfinansować termomodernizację bloku, ale nie wiesz, na jakie wsparcie finansowe możesz liczyć? Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych zaprasza do udziału w webinarium i serii spotkań regionalnych z udziałem przedstawicieli spółek ciepłowniczych, ekspertów Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Ochrony Środowiska. Webinarium „Jak zacząć oszczędzać na ogrzewaniu budynków?” odbędzie się już 10 stycznia (wtorek) w godz. 11:00-13:00.

 

Koszty związane z ogrzewaniem stanowią jedną z ważniejszych pozycji w budżecie dla wielu zarządców nieruchomości, administratorów budynków wielorodzinnych, przedsiębiorców czy szeregu instytucji publicznych. Dlatego tak istotne jest oszczędzanie ciepła przez lokatorów i użytkowników. W ten sposób można osiągnąć realne oszczędności finansowe, jednocześnie dbając o środowisko i zmniejszając emisję dwutlenku węgla. Pozyskane w ten sposób środki finansowe można przeznaczyć na inwestycje, w tym modernizację instalacji centralnego ogrzewania, termo modernizację budynku – podkreśla Dorota Jeziorowska, dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.

Eksperci przygotowali praktyczne porady, które mogą pomóc w skutecznym oszczędzaniu ciepła. Rekomendacje opracowane przez specjalistów pomogą w redukcji zużycia ciepła, a tym samym w ograniczeniu kosztów na ogrzewanie. Dzięki nim łatwiej będzie planować inwestycje i kluczowe czynności, które należy podjąć przed i w trakcie sezonu grzewczego, aby lepiej przygotować budynek do zimy.

W ramach kampanii „Liczy się Ciepło” z jednej strony zakładamy dialog z indywidualnymi odbiorcami ciepła, z drugiej zaś działania wpływające na wzrost świadomości klientów instytucjonalnych: spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, samorządów, przedsiębiorstw oraz placówek użyteczności publicznej, na temat korzyści z termomodernizacji budynków czy wymiany źródeł ciepła. Spotkania regionalne i webinarium mają wyposażyć interesariuszy w wiedzę na temat tego, w jaki sposób postępować, jak planować i finansować inwestycje, aby zmniejszyć niepotrzebne zużycie ciepła w domach — zaznacza Dorota Jeziorowska, dyrektor PTEZ.

Webinarium odbędzie się 10 stycznia (wtorek) w godzinach 11:00-13:00. 

  • Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: https://liczysiecieplo.pl/dla-profesjonalistow.
  • Spotkania regionalne odbędą się w Białymstoku, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Udział w wydarzeniach można zgłosić przez stronę: https://liczysiecieplo.pl
    • Białystok – 12 stycznia (czwartek)
    • Kraków – 18 stycznia (środa)
    • Wrocław – 24 stycznia (wtorek)
    • Katowice – 31 stycznia (wtorek)

Źródło: liczysiecieplo.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz