Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Innowacyjny Dom o dotacji mój prąd 5.0

Program został stworzony z myślą o prosumentach, którzy wytwarzają energię elektryczną do swoich gospodarstw domowych. W piątej edycji programu nadal istnieje wsparcie finansowe dla tych osób.

Innowacyjny Dom o dotacji mój prąd 5.0
Innowacyjny Dom o dotacji mój prąd 5.0

Wsparcie z programu “Mój Prąd 5.0” obejmuje różne formy dopłat w zakresie energii odnawialnej. Program ten oferuje dopłaty dla instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pomp ciepła w różnych konfiguracjach, systemów zarządzania energią oraz kolektorów słonecznych. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi aż 58 tysięcy złotych. Program został stworzony z myślą o prosumentach, którzy wytwarzają energię elektryczną do swoich gospodarstw domowych. W piątej edycji programu nadal istnieje wsparcie finansowe dla tych osób. Aby skorzystać z programu, prosument musi mieć przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh w dniu składania wniosku.

Program jest dedykowany trzem grupom odbiorców:

Grupa nowych użytkowników
Program zostanie stworzony z myślą o osobach, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z programu.

Grupa prosumentów korzystających z net meteringu bez udziału w programie “Mój Prąd
Program będzie również skierowany do prosumentów, którzy już rozliczają się w systemie net metering, ale nie mieli jeszcze szansy skorzystać z programu “Mój Prąd”.

Grupa wnioskodawców, którzy przeszli z programu “Mój Prąd” na system net billing
Celem programu jest również zapewnienie wsparcia dla wnioskodawców, którzy już skorzystali z programu “Mój Prąd” i teraz pragną przejść na system net billing.

Mój Prąd 5.0 będzie oparty na zasadzie ciągłego wsparcia i edukacji, aby każda z wymienionych grup mogła skorzystać w pełni z dostępnych możliwości. Innowacyjny dom oferujemy wsparcie techniczne i edukacyjne, aby pomóc w pełnym wykorzystaniu możliwości programu.

Dotacje w ramach programu Mój Prąd nie ograniczają się tylko do fotowoltaiki. Ostatnia edycja programu ustaliła dofinansowanie dla instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW na 6 tysięcy złotych. Jednakże, jeśli inwestycja obejmuje również inne elementy, takie jak magazyn energii czy systemy zarządzania energią, dotacja do fotowoltaiki może wzrosnąć do 7 tysięcy złotych.

Dofinansowanie dla magazynu energii elektrycznej wynosiło 16 tysięcy złotych, dla magazynu ciepła – 5 tysięcy złotych, a dla systemu zarządzania energią – 3 tysiące złotych. Ważne jest, aby pamiętać, że program Mój Prąd finansuje do 50% kosztów instalacji. Oznacza to, że beneficjenci mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości połowy kosztów inwestycji.

Co ważne, by uzyskać dofinansowanie z programu Mój Prąd 5.0, należy korzystać z systemu rozliczeń na zasadach net-billingu, podobnie jak w przypadku czwartej edycji programu. Obecnie wszyscy nowi prosumenci automatycznie rozliczają energię poprzez net-billing, co oznacza, że rozliczenia odbywają się na podstawie wartości energii wprowadzonej do sieci i pobranej z sieci. Jeśli ktoś chce skorzystać z Mój Prąd 5.0 i dołączyć do istniejącej instalacji fotowoltaicznej na inne urządzenia, takie jak magazyn energii czy pompa ciepła, będzie musiał zrezygnować z rozliczeń na zasadach opustów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Firmy Innowacyjny Dom  www.innowacyjnydom.com oraz www.facebook.com/innowacyjnydom

Źródło: innowacyjnydom.com

Innowacyjny Dom sp. z o.o.
ul. Kościuszki 134a,
32-540 Trzebinia
tel. 790 274 564
e-mail: [email protected]
www.innowacyjnydom.com
www.facebook.com/innowacyjnydom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz