Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Infineon i SolarEdge wspólnie dla zielonej energii

Infineon Technologies AG oraz SolarEdge Technologies ogłosiły podpisanie wieloletniej umowy rezerwacji mocy (CRA).

Infineon i SolarEdge wspólnie dla zielonej energii
Infineon i SolarEdge wspólnie dla zielonej energii

Rozszerzając istniejące partnerstwo, Infineon będzie dostarczać SolarEdge krytyczne komponenty do różnych produktów SolarEdge. Oprócz CRA, firmy będą współpracować nad rozwojem przyszłych technologii i najnowocześniejszych produktów solarnych opartych na materiałach o szerokim paśmie wzbronionym, które są kluczowe dla globalnych dostaw zielonej energii.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze strategiczne partnerstwo z SolarEdge w zakresie wzajemnych innowacji w technologiach zielonej energii i dekarbonizacji, powiedział Andreas Urschitz, dyrektor ds. marketingu w Infineon. Nasze długotrwałe partnerstwo z SolarEdge jest ogromnym atutem dla obu firm, który toruje drogę do przełomowych innowacji i przyspieszonego wzrostu, ponieważ łączymy naszą wiedzę i zasoby. Dzięki najnowszym inwestycjom w moce produkcyjne węglika krzemu (SiC) i azotku galu (GaN), Infineon podkreśla swoje zaangażowanie w bycie wiodącym partnerem w technologiach klimatycznych, takich jak energia słoneczna.

Zabezpieczenie poziomu przepustowości krytycznych komponentów, takich jak moc i szerokie pasmo przenoszenia od Infineon, dodatkowo zwiększa odporność łańcucha dostaw SolarEdge. Umowa na rezerwację mocy produkcyjnych z Infineon jest zgodna z naszą strategią dalszego przewodzenia globalnej branży w zakresie rozwoju energii słonecznej – powiedział Uri Bechor, dyrektor operacyjny SolarEdge.

Źródło: SolarEdge

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz