Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Coraz więcej placówek w programie „Domy Dobrej Energii”

Kolejne placówki dla dzieci i młodzieży korzystają z paneli fotowoltaicznych od Energi Obrotu. Wszystko w ramach programu Domy Dobrej Energii, dzięki któremu 18 instytucji, w tym jedna w Sudanie, produkuje zieloną energię i oszczędza na rachunkach za prąd. Do instytucji biorących udział w projekcie dołączył właśnie Dom przy Kościuszki w Ustce. Program prowadzi już od trzech lat Energa z Grupy ORLEN.

Coraz więcej placówek w programie „Domy Dobrej Energii”
Coraz więcej placówek w programie „Domy Dobrej Energii”

W Ustce mieszka 14 dzieci w różnym wieku, w tym dzieci niepełnosprawne, potrzebujące szczególnej opieki. Panele zamontowane na budynku pozwolą płacić mniej za energię elektryczną. Tak zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na realizację innych, ważnych dla podopiecznych placówki potrzeb. A tych jest wiele.

 

 

Dostaliśmy propozycję od Energi do wzięcia udziału w programie Domy Dobrej Energii. Przystąpiliśmy do tej inicjatywy i dzięki temu mamy panele fotowoltaiczne na naszej placówce – mówi Aurelia Anioł, dyrektor Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci w Ustce. – Panele na pewno przyczynią się do tego, że będziemy mogli sporo oszczędzić. Tak zaoszczędzone pieniądze mamy zamiar przeznaczyć na rozwój i edukację naszych dzieci, a także na remonty.

Zajęcia edukacyjne, nasadzenie drzew oraz inne atrakcje

Domy Dobrej Energii to nie tylko montaż paneli. To także szereg atrakcji dla mieszkańców instytucji pomocowych biorących udział w projekcie. Dzieci z Ustki wzięły już udział w Błękitnej Szkole organizowanej w Stacji Morskiej w Helu. Dołączyły do nich także dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Kłaninie, która również zostanie wyposażona w instalację fotowoltaiczną. Prace na budynku trwają i już niedługo jego mieszkańcy będą mogli korzystać z zielonej energii.

Pod koniec września wolontariusze Grupy Energa odwiedzili Dom Dziecka im. Księdza Biskupa Wojciecha Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku oraz wspomniany już dom w Kłaninie. W obu miejscach zasadzono po 12 drzew i 24 krzewy, tworząc nowe zielone przestrzenie dla podopiecznych. Ponadto przeprowadzono dla nich warsztaty o charakterze ekologicznym. Uczestnicy uczyli się pod okiem instruktorów tworzyć budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów. Mieli również okazję poszerzyć swoją wiedzę o ekologii.

To nie koniec niespodzianek przygotowanych dla podopiecznych placówek biorących udział w projekcie. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia we wszystkich domach dziecka pojawią się wysłannicy św. Mikołaja, którzy przywiozą dla podopiecznych prezenty, spełniające ich marzenia. W ich przygotowaniu biorą udział m.in. pracownicy Energi, akcję wspiera także Fundacja ORLEN. Będzie to ponad 150 paczek. Dodatkowo, z początkiem grudnia, w domach w Gdańsku i w Ustce odbędą się warsztaty plastyczne z udziałem pracowników i dzieci, którzy wspólnie przygotują różne ozdoby świąteczne.

Źródło: energa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz