Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Forum Miejskie WUF11

Światowe Forum Miejskie to największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast. 11. sesja WUF (World Urban Forum 11, WUF11) trwać będzie od 26 do 30 czerwca 2022 roku w Katowicach. Przedstawiciele państw z całego świata, samorządów, naukowcy, ludzie świata biznesu, przywódcy społeczności lokalnych, urbaniści i mieszkańcy miast będą poszukiwać rozwiązań, by miasta, w których żyjemy, stawały się bardziej przyjazne ludziom.

Forum Miejskie WUF11 [źródło: www.gov.pl]
Forum Miejskie WUF11 [źródło: www.gov.pl]

Podczas Światowego Forum Miejskiego WUF11 tematem Ministerialnego Okrągłego Stołu była „Polityka miejska w zmieniającym się świecie”. Forum odbyło się 27 czerwca 2022 roku, a udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

 

Miasta znajdują się także na pierwszej linii działań w zakresie ochrony klimatu — podkreślił wiceminister klimatu i środowiska.

 

W Polsce mamy 964 miasta, w których mieszka około 60% populacji naszego kraju. Polskie miasta są bardzo zróżnicowane: tylko jedno z nich liczy ponad milion mieszkańców, większość, a dokładnie 572 miasta, to miejscowości liczące mniej niż 10 tys. mieszkańców – powiedział.

 

Wszystkie miasta muszą zagwarantować swoim mieszkańcom odpowiednie warunki życia i bezpieczeństwo, co wiąże się ściśle wdrożeniem skutecznych działań adaptacyjnych polegających m.in. na rozwoju zielono-niebieskiej infrastruktury – dodał.

 

Według wiceministra jednym z największych wyzwań, z jakim mierzy się każda polityka miejska, tworzona i wdrażana na poziomie krajowym, czy też lokalnym, jest odporność systemów energetycznych. Aby odpowiedzieć na to wyzwanie, konieczne są modernizacja i transformacja krajowej energetyki.

 

Sytuacja międzynarodowa wymusza zmianę podejścia do kwestii bezpieczeństwa energetycznego. Kluczowe znaczenie ma dywersyfikacja źródeł paliw oraz dążenie do uniezależnienia od paliw importowanych – dodał.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz