Reklama
https://h2poland.com.pl/

Wymiana ulicznych lamp sodowych na LED

Sopocka spółka Energa-Oświetlenie dzisiaj rozpoczęła w Koszalinie realizację czteroletniej umowy, w ramach której wymieni 400 słupów oświetleniowych i ponad 3 tys. ulicznych sodowych punktów świetlnych na LED – poinformował w piątek koszaliński magistrat.

Wymiana ulicznych lamp sodowych na LED

Umowa ze spółką Energa-Oświetlenie z siedzibą w Sopocie dotyczy modernizacji ulicznego oświetlenia w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Została zawarta na lata 2022-2025 i opiewa na kwotę 18,7 mln zł. Jak przekazał Grzegorz Śliżewski z wydziału komunikacji społecznej koszalińskiego magistratu, firma wymieni w mieście 400 słupów oświetleniowych oraz 3,05 tys. punktów świetlnych z sodowych na LED, w tym 2,6 tys. lamp jeszcze przed końcem tego roku.

Reklama
oknonet.pl

 

Prace rozpoczynają się w poniedziałek, 7 listopada, na osiedlach Raduszka i Rokosowo. W następnej kolejności są osiedla Lechitów, Morskie i Lubiatowo – podał urzędnik.

Przedstawiciel magistratu zaznaczył, że dzięki wymianie lamp sodowych na LED „miasto redukuje koszty utrzymania oraz poprawia jakość oświetlenia ulic, placów, parkingów i innych przestrzeni otwartych”.

Śliżewski poinformował, że na potrzeby oświetlenia ulicznego obecnie w Koszalinie zużywa się 2 mln 296 tys. 792 kWh rocznie. Wskutek modernizacji zużycie energii elektrycznej ma zostać zredukowane do 1 mln 547 tys. 714 kWh rocznie, a emisja CO2 obniżona o 522,86 tony rocznie.

Jak dodał urzędnik, nowe oprawy spełniają wszystkie standardy i normy oświetleniowe, posiadają certyfikaty jakości oraz długi okres gwarancji, a to pozwoli na obniżenie kosztów ich utrzymania i konserwacji.

W ubiegłych latach w Koszalinie na LED wymieniono 1096 lamp sodowych oraz 538 słupów oświetleniowych.

Źródło: cire.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz