Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Fabryka OC Paroc w Polsce stawia na energię odnawialną

Firma OC Paroc, należąca do globalnej grupy Owens Corning, stawia kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Polski zakład firmy w Trzemesznie korzysta już z pieców zasilanych w całości energią ze źródeł odnawialnych, co pozwoliło ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 80%.

Fabryka OC Paroc w Polsce stawia na energię odnawialną [źródło: www.paroc.pl]
Fabryka OC Paroc w Polsce stawia na energię odnawialną [źródło: www.paroc.pl]

Aby zmniejszyć ślad węglowy produktów izolacyjnych wytwarzanych w Trzemesznie, największym zakładzie produkcyjnym OC Paroc w Europie, firma Owens Corning podpisała 10-letnią umowę VPPA na dostawy energii z farmy wiatrowej należącej do spółki Octopus Renewables.

Począwszy od 1 stycznia 2022 roku, pozyskiwana na mocy porozumienia energia zasila dwie najnowocześniejsze linie produkcyjne w fabryce OC Paroc w Polsce. Infrastruktura oddana do użytku odpowiednio w 2008 i 2020 roku wyposażona została w piece elektryczne do wytapiania wełny kamiennej. Od początku tego roku obie linie produkcyjne napędzane są energią pochodzącą w całości ze źródeł odnawialnych. Inwestycja oznacza nie tylko ograniczenie wykorzystania zasobów naturalnych, lecz także oszczędność emisji dwutlenku węgla do atmosfery na poziomie 80%.

Sektor energetyczny w Polsce w bardzo dużym stopniu opiera się na węglu. Ponieważ prąd zasilający piece na naszych dwóch liniach produkcyjnych w Polsce pochodzi teraz w 100% ze źródeł odnawialnych, przejście to ma kluczowe znaczenie, gdyż znacząca zmniejsza ślad węglowy naszych produktów – podkreśla John McVey, Europe Energy Lead w Owens Corning.

Działanie wpisuje się w założenia dekarbonizacji operacji produkcyjnych Owens Corning w Europie, jak również w nadrzędne cele zrównoważonego rozwoju firmy. Do 2030 roku OC Paroc planuje całkowicie przejść na energię elektryczną pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.

Zwiększanie udziału źródeł odnawialnych w naszym miksie energetycznym to kluczowy punkt planu dekarbonizacji naszych operacji oraz ograniczenia wbudowanej emisji dwutlenku węgla naszych produktów. Podpisane porozumienie to kolejny krok naprzód w kierunku celu, jakim jest korzystanie w 100% z energii odnawialnej –  wyjaśnia Frank O’Brien-Bernini, Senior Vice President and Chief Sustainability Officer w Owens Corning.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj 

OC Paroc i Owens Corning – informacje o firmie

OC Paroc to czołowy europejski producent izolacji budowlanych i technicznych z wełny kamiennej. Pochodząca z Finlandii spółka działa na wielu rynkach europejskich, w tym od ponad 20 lat w Polsce, gdzie w swojej fabryce w Trzemesznie produkuje energooszczędne i ognioodporne produkty i rozwiązania izolacyjne dla sektora budowlanego i przemysłowego. Więcej informacji na temat firmy OC Paroc: www.paroc.pl.

Od 2018 roku OC Paroc wchodzi w skład międzynarodowej firmy Owens Corning – światowego lidera w branży materiałów kompozytowych z włókna szklanego, pokryć dachowych i przemysłu izolacyjnego. Owens Corning zatrudnia ok. 19 000 osób w 33 krajach na całym świecie. Firma jest corocznie notowana na liście Fortune 500® od samego jej początku (1955). Więcej informacji na temat Owens Corning: www.owenscorning.com.

źródło: www.paroc.pl

PAROC
ul. Gnieźnieńska 4,
Trzemeszno 62-240
Telefon: +48 61 468 21 90
www: Przejdź na stronę Paroc Polska
Email: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz