Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Od dzisiaj można składać wnioski o 1500 lub 1000 zł dodatku!

Dodatek elektryczny określa ustawa z 29 września 2022 r., która mówi o szczególnych rozwiązaniach związanych z kryzysem na rynku energii elektrycznej. Dodatek ten przysługuje gospodarstwom, w którym głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Urządzenie grzewcze na prąd musi być zgłoszone jako główne w CEEB.

Od dzisiaj można składać wnioski o 1500 lub 1000 zł dodatku!
Od dzisiaj można składać wnioski o 1500 lub 1000 zł dodatku!

Dofinansowanie wynosi 1000 zł, jeśli w 2021 roku dane gospodarstwo domowe nie przekroczyło 5 MWh zużycia energii. Jeśli jednak pułap ten został przekroczony, dodatek wynosi 1500 zł.

 

Gospodarstwa domowe, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania – w tym wykorzystują pompy ciepła – będą mogły liczyć na specjalny dodatek elektryczny w wysokości nawet do 1500 zł. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł. Warunkiem otrzymania dodatku będzie uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. – czytamy na stronie rządu.

Dodatek do prądu przysługuje osobom, które ogrzewają mieszkanie albo dom prądem. Urządzeniami grzewczymi mogą być np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery.

Tak dla pomp ciepła, ale nie dla fotowoltaiki!

Właściciele domów, którzy zainwestowali w fotowoltaikę nie dostaną dodatku elektrycznego. Nawet jeśli mają też pompę ciepła. W ustawie wyraźnie podkreślono, że jeśli gospodarstwo domowe korzysta z energii elektrycznej wytwarzanej z mikroinstalacji fotowoltaicznej, dodatek elektryczny nie przysługuje.

Wnioski składa się w gminie miejsca zamieszkania od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. Świadczenie ma być wypłacone najpóźniej do 31 marca 2023 r.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz