Reklama
https://h2poland.com.pl/

Dezynfekcja termiczna instalacji c.w.u. – metody dezynfekcji wody

Dezynfekcja termiczna instalacji ciepłej wody to proces, który ma na celu zniszczenie bakterii i innych mikroorganizmów w systemie ciepłej wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku obiektów użyteczności publicznej, takich jak szpitale, hotele czy szkoły, gdzie ryzyko zakażenia jest wyższe. Właściwe przeprowadzenie dezynfekcji termicznej pozwala na utrzymanie wysokiej jakości wody oraz zapewnienie bezpieczeństwa jej użytkowników.

Dezynfekcja termiczna instalacji c.w.u. – metody dezynfekcji wody
Dezynfekcja termiczna instalacji c.w.u. – metody dezynfekcji wody

Proces dezynfekcji metodą termiczną polega na podgrzewaniu wody do temperatury co najmniej 70°C i utrzymaniu jej na tym poziomie przez określony czas. W praktyce oznacza to, że woda w instalacji musi osiągnąć temperaturę 70°C na co najmniej 30 minut. Warto zaznaczyć, że dezynfekcja termiczna może być przeprowadzana zarówno w sposób ciągły, jak i okresowy, w zależności od potrzeb i specyfiki obiektu.

Reklama
oknonet.pl

Dezynfekcja termiczna instalacji ciepłej wody przynosi szereg korzyści, takich jak:

  • eliminacja bakterii i innych mikroorganizmów, w tym Legionelli, odpowiedzialnych za groźne choroby, takie jak legioneloza,
  • poprawa jakości wody, co przekłada się na lepsze warunki higieniczne,
  • zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników instalacji,
  • utrzymanie odpowiedniej temperatury wody, co wpływa na komfort korzystania z niej.

Warto pamiętać, że dezynfekcja termiczna instalacji ciepłej wody powinna być przeprowadzana zgodnie z obowiązującymi normami i wytycznymi, takimi jak PN-EN 806-5:2012 czy WHO Guidelines for Drinking-water Quality. Ponadto, proces ten powinien być monitorowany i kontrolowany, aby zapewnić jego skuteczność oraz uniknąć ewentualnych problemów, takich jak przegrzewanie instalacji czy uszkodzenie elementów systemu.

Podsumowując, dezynfekcja termiczna instalacji ciepłej wody to niezbędny proces, który pozwala na utrzymanie wysokiej jakości wody oraz zapewnienie bezpieczeństwa jej użytkowników. Właściwe przeprowadzenie tego procesu, zgodnie z obowiązującymi normami i wytycznymi, jest kluczowe dla utrzymania higieny i zdrowia osób korzystających z instalacji ciepłej wody.

Więcej przeczytasz na:

Immergas Polska Sp.z o.o.
ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
tel. +48 42 649 36 00
e-mail: [email protected]
www: https://www.immergas.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz