.
Reklama
https://powermeetings.eu/kongres-pelletu/
.

Budowa NABE priorytetem dla Taurona

NABE, czyli Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego ma przejąć do końca 2022 roku wydzielone przez Tauron aktywa węglowe.

Budowa NABE priorytetem dla Taurona [źródło: www.are.waw.pl]
Budowa NABE priorytetem dla Taurona [źródło: www.are.waw.pl]

Budowa NABE jest naszym priorytetem. NABE jest pewnym stabilizatorem – ona kupi aktywa węglowe, a to pozwoli spółkom energetycznym, w tym Tauronowi, na finansowanie nowych źródeł, zarówno odnawialnych, jak i gazowych” – informuje pełniący obowiązki prezesa Artur Michałowski.

Reklama
oknonet.pl

 

Tauron Polska Energia przygotowuje się do wydzielenia aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) zgodnie z harmonogramem i do końca roku będzie gotowy do ich przekazania — dodaje Artur Michałowski.

 

Budowa NABE jest naszym priorytetem. NABE jest pewnym stabilizatorem — ona kupi aktywa węglowe, a to pozwoli spółkom energetycznym, w tym Tauronowi, na finansowanie nowych źródeł, zarówno odnawialnych, jak i gazowych – podsumowuje dalej Michałowski.

 

TAURON w zakresie NABE działa zgodnie z przyjętym harmonogramem. Spółka zapewnia, że jeszcze w tym roku będzie gotowa na przekazanie aktywów na rzecz NABE.

źródło: www.are.waw.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz