Reklama
http://www.multitherma.com/

Bezpieczeństwo energetyczne – konferencja „Energy for Europe”

Bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy to główny temat konferencji „Energy for Europe”, zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. W wydarzeniu, które odbyło się 27 października 2022 r. w Brukseli, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.

Bezpieczeństwo energetyczne- konferencja „Energy for Europe”
Bezpieczeństwo energetyczne- konferencja „Energy for Europe” [źródło: gov.pl]

Jak podkreślił podczas konferencji wiceminister Dziadzio, obecna sytuacja geopolityczna i kryzys energetyczny skłania kraje do rozwoju przemysłu jądrowego.

Wszyscy dziś zadajemy sobie pytania: skąd będzie pochodziła energia elektryczna? które źródła wytwórcze są niezawodne?  oraz jak będzie wyglądał w przyszłości miks energetyczny Europy? Dziś odbędą się rozmowy o dwóch istotnych technologiach i koniecznych w tym zakresie inwestycjach, czyli o energii jądrowej i energetyce wiatrowej. Obie te technologie mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy i suwerenności energetycznej Polski– powiedział wiceminister Dziadzio.

Wiceszef resortu klimatu i środowiska zwrócił także uwagę, że Polska jako jeden z pierwszych krajów na świecie inwestuje w małe reaktory modułowe (Small Modular Reactors – tzw. SMR).

Zgodnie z „Polityką energetyczną Polski do 2040 r.” energetyka jądrowa będzie oparta o duże reaktory, jak i SMR-y, które są rozwiązaniami komplementarnymi i ważnymi z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju– dodał wiceminister Dziadzio.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz