Reklama
http://www.multitherma.com/

Anna Moskwa o sektorze energetyki na 4. Forum Akademicko-Gospodarczym „Niezbędne zmiany w gospodarce szansą dla nauki i biznesu”

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa brała udział w 4. Forum Akademicko-Gospodarczym „Niezbędne zmiany w gospodarce szansą dla nauki i biznesu”. Głównym tematem konferencji były zmiany zachodzące w gospodarce, w tym także w sektorze energetyki. Spotkanie odbyło się  16 lutego 2022 roku. 

Minister Moskwa o wyzwaniach sektora energetycznego na 4. Forum Akademicko-Gospodarczym „Niezbędne zmiany w gospodarce szansą dla nauki i biznesu”

Jak podkreśliła podczas konferencji minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, sektor energetyki to obszar wielkich zmian i wyzwań.

Rok 2022 to czas przyspieszenia inwestycji w energetyce i negocjacji unijnego Pakietu Fit for 55. Chcemy transformacji energetycznej, ale nasze podejście do niej musi być realne. Chcemy się zmieniać, chcemy iść w kierunki nisko- i zeroemisyjnym, ale jednocześnie pokazujemy, w jakim punkcie wyjścia w transformacji energetycznej się znajdujemy — powiedziała Minister Anna Moskwa.

 

W przypadku rozwoju technologii wodorowych możemy budować innowacje w tym obszarze. Patrząc na to jak rozwijane są w Polsce technologie wodorowe, możemy budować innowacje zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Dobrym przykładem może być zastosowanie wodoru w transporcie publicznym, co było widoczne w przypadku programu Zielony Transport Publiczny – podkreśliła minister.

Minister podczas konferencji odniosła się również do dalszego rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Wspieramy wiele gałęzi OZE, w tym szczególnie rozwój morskiej energetyki wiatrowej, wiatraków na lądzie czy fotowoltaiki. Za sprawą programu „Mój Prąd” liczba prosumentów w Polsce zbliża się do miliona – wskazała.

 

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz