Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Ambasadorzy Transformacji Energetycznej – moc młodej genERacji

Młode pokolenie poważnie podchodzi do problemów klimatycznych i środowiskowych. Świadczy o tym m.in. liczba osób zaangażowanych w program Ambasadorzy_ki Transformacji Energetycznej realizowany w ramach Kongresu Energetyki Rozproszonej – wydarzenia organizowanego jesienią tego roku przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Ambasadorzy Transformacji Energetycznej – moc młodej genERacji
Ambasadorzy Transformacji Energetycznej – moc młodej genERacji

O ile dla obecnych decydentów zmiany klimatyczne są kwestią istotną, ale niekoniecznie pierwszoplanową, o tyle dla młodzieży stanowią czynnik determinujący ich przyszłość. Kongres Energetyki Rozproszonej, którego ideą jest budowanie platformy dyskusji dla przedstawicieli wszystkich interesariuszy transformacji energetycznej, to doskonałe miejsce, by zaprezentować perspektywę młodego pokolenia – wsłuchać się w ich obawy i zainspirować pomysłami na zieloną transformację. Stąd idea, by w ramach II KER uruchomić program ambasadorski skierowany do młodych osób, które mają wiele do powiedzenia w kwestii stanu środowiska naturalnego i kierunku polskiej transformacji.

Nabór do 1. edycji programu Ambasadorzy_ki Transformacji Energetycznej zakończył się w kwietniu 2024 r. i cieszył się sporym zainteresowaniem. Z profilami zakwalifikowanych osób można zapoznać się na stronie internetowej Kongresu Energetyki Rozproszonej: https://kongres.energetyka- rozproszona.pl/ambasadorzy-transformacji-energetycznej/ . Uczestnicy programu to w większości osoby do 35. roku życia, już działające w branży energetycznej lub środowiskowej (w ramach studiów lub pracy zawodowej) i zainteresowane podnoszeniem swoich kompetencji w tym obszarze. Obecnie poszerzają swoją wiedzę jako słuchacze seminariów projektu Obserwatorium Energetyki Rozproszonej i wkrótce rozpoczną jej promowanie za pomocą nowoczesnych środków przekazu. Aby zdobyć lub rozwinąć potrzebne do tego umiejętności, mieli możliwość udziału w trzydniowych „Warsztatach z budowy i rozwoju marki oraz obecności w mediach społecznościowych”. Już wkrótce tablice w serwisach Facebook i Instagram powinny zostać zapełnione kreatywnymi filmami absolwentów kursu. Na twórców najciekawszych rolek czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy Gór-Stal i Green Cell.

Dla uczestników programu ambasadorskiego przewidziane są m.in. następujące atrakcje: spotkanie integracyjne połączone z doradztwem zawodowym, zwiedzanie Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie oraz Ekospalarnii Kraków. Osoby, które ukończą program, odbiorą certyfikaty podczas II Kongresu Energetyki Rozproszonej, a w planach jest także włączenie ich w obrady poszczególnych sesji. Na tym jednak nie koniec! Organizatorzy liczą na trwałe zaangażowanie Ambasadorów_ek, którzy już teraz poprzez ankiety wyrażają swoje oczekiwania i potrzeby. Ideą programu jest zaproponowanie określonej linii rozwoju, dzięki której Ambasadorzy_ki przejdą ścieżkę od entuzjastów klimatycznych do specjalistów z zakresu zielonej energetyki.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej Kongresu Energetyki Rozproszonej: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/ambasadorzy-transformacji- energetycznej/ . Rolki biorące udział w konkursie GenERacja TE można będzie oglądać w mediach społecznościowych (FB, Instagram) portalu Energetyka-rozproszona.pl

Szczegółowe informacje o II KER wraz z formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie

Zapisz się do newslettera Energetyka-rozproszona.pl, a nie ominie Cię żadna aktualizacja!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz