Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

9,7 tys. odbiorców energii elektrycznej zmieniło sprzedawcę

Urząd Regulacji Energetyki podaje, że z ofert wolnorynkowych, czyli tych, których cenniki nie podlegają zatwierdzeniu przez Prezesa URE, korzysta już 40 proc. klientów w gospodarstwach domowych w naszym kraju (blisko 6,5 mln). W pierwszych czterech miesiącach sprzedawcę prądu zmieniło 5,3 tysiąca odbiorców indywidualnych (grupy G). W grupach odbiorców biznesowych (A,B,C) w tym czasie dokonano w sumie blisko 4,4 tys. zmian.

9,7 tys. odbiorców energii elektrycznej zmieniło sprzedawcę
9,7 tys. odbiorców energii elektrycznej zmieniło sprzedawcę

Jak więc pokazują dane, choć od początku roku spada liczba zmian, to odbiorcy w gospodarstwach domowych nadal decydują się na zmianę sprzedawcy, mimo wprowadzenia w tym roku przez ustawodawcę szczególnych rozwiązań dla odbiorców w gospodarstwach domowych.

Od 2007 r. – tj. od czasu, gdy jako klienci mamy taką możliwość – sprzedawcę prądu w naszym kraju zmieniło blisko 981 tys. odbiorców, z czego 747 tys. to odbiorcy w gospodarstwach domowych (w grupach taryfowych G), a prawie 234 tys. to odbiorcy w grupach taryfowych A, B i C.

Na decyzję o zmianie sprzedawcy wpływa kilka istotnych czynników, m.in.: poziom świadomości klientów i ich motywacja do zmiany, a także sama łatwość dokonania takiej zmiany (brak skomplikowanych procedur) oraz dostępność konkurencyjnych ofert na rynku.

ure.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz