Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny

Rozwój gospodarki opartej na wykorzystaniu wodoru jako nośnika energii oraz podsumowanie pierwszego etapu działań Dolnośląskiej Doliny Wodorowej, to główne zagadnienia poruszone podczas konferencji "Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny". W wydarzeniu, które odbyło się 14 grudnia 2022 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny
Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny [źródło: www.gov.pl]

Wodór to szansa na dywersyfikację dostaw energii i tym samym zmniejszenie zależności od paliw kopalnych. Jest też surowcem, który może być używany w wielu procesach, w których obecnie wykorzystywany jest gaz ziemny. Wykorzystując wodór budujemy więc bezpieczeństwo energetyczne- powiedział wiceminister Ireneusz Zyska.

Jak podkreślał wiceminister, zgodnie ze celami przedstawionymi w Polskiej Strategii Wodorowej do 2030 r., zastosowanie wodoru w sektorze transportu, energetyki i ciepłownictwa oraz przemysłu będzie dawać roczną oszczędność na poziomie ponad 300 mln EUR. Jednocześnie wykorzystanie wodoru przyczyni się do spadku emisyjności produkcji energii elektrycznej, wpłynie na spadek cen energii elektrycznej, przyczyniając się tym samym do poprawy pozycji konkurencyjnej polskich przedsiębiorstw.

Konferencja “Wodór jako remedium na kryzys klimatyczny i energetyczny” zorganizowana była we współpracy Dolnośląskiej Doliny Wodorowej, Politechniki Wrocławskiej, Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytet Ekonomicznego we Wrocławiu.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz