Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Wentylacja w kompaktowej formie – VRC-W 400 marki STIEBEL ELTRON

Spędzamy ponad trzy czwarte swojego czasu w środowisku wewnętrznym budynków, dlatego istotne jest, aby zadbać o odpowiednią wentylację i aktywnie ją wspierać.

Wentylacja w kompaktowej formie - VRC-W 400 marki STIEBEL ELTRON
Wentylacja w kompaktowej formie - VRC-W 400 marki STIEBEL ELTRON [Źródło: stiebel-eltron.pl]

Automatyczna wentylacja domu bez konieczności ręcznego otwierania okien staje się coraz częściej standardem w nowoczesnym budownictwie i przynosi fundamentalną poprawę komfortu i zdrowego środowiska wewnętrznego.

Zalet z zainstalowania w domu jednorodzinnym systemu wentylacji kontrolowanej z rekuperacją jest wiele. I to bez względu na to, czy zależy nam na zmniejszeniu kurzu w domu, wyłapywaniu pyłków na filtrach centrali wentylacyjnej – co w szczególności docenią alergicy, czy wreszcie na znacznym zmniejszeniu energii zużywanej na ogrzewanie domu.

Aby wentylacja działała płynnie, przy jak najwyższej wydajności przy minimalnym poziomie hałasu, zawsze konieczne jest posiadanie mocnego i niezawodnego serca systemu – centralnej jednostki wentylacyjnej. Jednostka VRC-W 400 marki STIEBEL ELTRON to naścienna jednostka wentylacyjna zawierająca najwyższej jakości dostępne na rynku komponenty. Niezależnie od tego, czy mówimy o wyjątkowo cichych, ekonomicznych i niezawodnych wentylatorach, czy też o wysoce wydajnym wymienniku odzysku energii. Metalowa konstrukcja jednostki zapewnia szczególnie zwiększoną wytrzymałość mechaniczną, ale także szczelność i optymalne wygłuszenie.

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że im więcej inteligentnych urządzeń masz w domu, tym mniej w pełni wykorzystujesz ich funkcje?

Ideą tego urządzenia jest zapewnienie automatycznej wentylacji bez konieczności ingerencji w jej sterowanie, dzięki regulowanemu tygodniowemu programowi czasowemu poszczególnych poziomów mocy. Możesz więc wykorzystać pewne oszczędności operacyjne na wentylację, gdy idziesz do pracy, a nie ma potrzeby tak intensywnej wentylacji domu. Centrala steruje swoim trybem automatycznie zgodnie z ustawionym programem.

Urządzenie można również wyposażyć w specjalny entalpiczny wymiennik ciepła nie tylko dla ciepła, ale również wilgoci, co zapobiega nadmiernemu wysuszeniu powietrza w pomieszczeniu.

Urządzenie posiada oficjalny atest do stosowania w budynkach pasywnych, zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Maksymalna wydajność powietrza 400 m3 / h pozwala na wykorzystanie centrali do wentylacji większych mieszkań lub nawet mniejszych powierzchni komercyjnych, takich jak małe biurowce itp.

Dowiedz się więcej na temat centrali wentylacyjnej VRC-W 400 od STIEBEL ELTRON 

Źródło: stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz