.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Systemy wentylacji

Około 15 lat temu w Polsce pojawiły się pierwsze instalacje rekuperacji, wykonywane były na tzw. flex’ach-aluminiowych, elastycznych kanałach o bardzo słabej trwałości. W miejsce flex’ów pojawiają się nowoczesne systemy dystrybucji powietrza, które charakteryzują się trwałością oraz posiadają niskie opory przepływu, co pozwala na utrzymanie higieny w kanale i dają dużą swobodę projektowania instalacji. Na ich niekorzyść ma wpływ cena która jest wyższa od tradycyjnych instalacji wykonanych z kanałów SPIRO (tzw. kanałów sztywnych, wykonanych z blachy ocynkowej), które są powszechnie stosowane.
Wybór systemu kanałów dystrybucji powietrza powinien być poprzedzony oceną możliwości montażowych budynku albo dokumentacją jeśli budynek jest w fazie projektowania.
Podczas projektowania instalacji wentylacyjnej powinno się rozważyć wszystkie dostępne na rynku systemy dystrybucji powietrza. Oferta producentów pozwala na wybór systemu pod kątem inwestorów oraz możliwości montażowych na jakie pozwala etap budowy albo technologia w jakiej powstaje budynek.
Każda instalacja, aby móc spełniać prawidłowo swoje funkcje powinna być zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi normami. Aby odpowiednio dobrać system należy konsultować się ze specjalistą.

Reklama
oknonet.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz