Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Nowoczesne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON

Rozwój budownictwa, wykorzystywanie nowoczesnych technologii i materiałów zwiększyło szczelność budynków – zarówno nowego budownictwa, jak i obiektów modernizowanych. Determinuje to jednak konieczność zapewnienia stałej wymiany powietrza zapobiegającej uszkodzeniom czy rozwojowi pleśni w mieszkaniach.

Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła standardem w nowych budynkach
Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła standardem w nowych budynkach [Źródło: stiebel-eltron.pl]

Wentylacja okienna to za mało. Ponieważ, aby zapewnić energooszczędną i higieniczną minimalną wymianę powietrza, trzeba byłoby wietrzyć cztery do sześciu razy dziennie przez około 5 minut w celu wentylacji. To z wyłączonym ogrzewaniem i z całkowicie otwartymi oknami jest prawie niemożliwe.

Nowoczesne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON zapewniają regulowaną wymianę powietrza bez marnowania energii.

Zalety odzysku ciepła w systemach wentylacyjnych STIEBEL ELTRON:

 • poprawiona jakość powietrza w pomieszczeniach,
 • redukcja szkodliwych emisji i nieprzyjemnych zapachów,
 • zwiększony komfort mieszkania,
 • unikanie uszkodzeń ścian spowodowanych wilgocią,
 • zmniejszenie zużycia energii,
 • oszczędność czasu dzięki automatycznej wentylacji,
 • zmniejszenie szkodliwych emisji,
 • unikanie rozwoju pleśni,
 • optymalna wilgotność w pomieszczeniach,
 • do systemu doprowadzane jest świeże powietrze

Energooszczędna, decentralna wentylacja domowa STIEBEL ELTRON

Decentralna wentylacja domowa powinna być pierwszym wyborem w przypadku remontowanych budynków lub tych z problemem wilgoci. Nakład instalacji jest zwykle niewielki. Oddzielne urządzenia dostarczają powietrze wywiewane niezależnie od siebie w pomieszczeniach o wysokim znaczeniu dla wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie. W połączeniu z drugim urządzeniem mogą zapewnić dobrą wentylację w całej przestrzeni mieszkalnej. Własne czujniki kontrolują urządzenia w zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Centralna wentylacja – przyjemna, świeża atmosfera

W przypadku centralnych urządzeń wentylacyjnych rozróżnia się systemy odprowadzania powietrza i systemy nawiewu/wywiewu. Najprostszym i najbardziej opłacalnym systemem centralnie sterowanej wentylacji domowej jest system wentylacji wywiewnej. Zużyte powietrze jest pobierane z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka i toaleta za pomocą systemu kanałów wentylacyjnych.

Jednocześnie świeże powietrze przepływa przez powstałe podciśnienie przez zewnętrzne wyloty powietrza bezpośrednio do pomieszczeń nawiewnych (pokój dzienny, pokój dziecięcy, sypialnia). Ilość powietrza pobieranego z pomieszczeń wywiewnych zależy od wydajności wentylatora. Prosty przełącznik pozwala mieszkańcom dostosować przepływ powietrza do ich potrzeb. Mała pompa ciepła może być używana do ogrzewania ciepłej wody i, jeśli to konieczne, do ogrzewania. Powietrze wylotowe źródła ciepła o stosunkowo wysokich temperaturach pozwala na bardzo wysoką sprawność.

LWZ 8 CS Premium – wszechstronny do nowego budynku

Kompaktowa centrala wentylacyjna LWZ 8 CS Premium z certyfikatem domu pasywnego oferuje najwyższy komfort mieszkalny godny domu energooszczędnego. Urządzenie pobiera energię z powietrza zewnętrznego w celu uzyskania przyjemnych temperatur w pomieszczeniu oraz przygotowania ciepłej wody. Nowoczesne zarządzanie wentylacją zapewnia, że ciepło pozostaje w domu.

 • Produkt doskonały do nowych budynków
 • Kompaktowe urządzenie z 4 funkcjami: wentylacji, ogrzewania, przygotowania ciepłej wody
  i chłodzenia
 • Energooszczędna technologia inwerterowa
 • Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła do 90%
 • Możliwość połączenia z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką

VLR 70 – indywidualne rozwiązanie w nowych i starych budynkach

Decentralna jednostka wentylacyjna VLR 70 szczególnie skutecznie wentyluje poszczególne pomieszczenia. Odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego i uwalnia je do powietrza nawiewanego. VLR 70 umożliwia oczyszczanie dopływającego powietrza przez drobne filtry przeciwpyłowe – idealne dla alergików. Zoptymalizowany wentylator w jednostce wentylacyjnej zapewnia minimalny hałas podczas pracy. Zdecentralizowany system wentylacji jest prosty w instalacji. Poszczególne elementy są montowane w pomieszczeniach, w których są potrzebne.

 • Zdecentralizowana jednostka wentylacyjna do pomieszczeń ze ścianą zewnętrzną
 • Odzysk ciepła do 89%
 • Odpowiednia dla alergików, z filtrami o wyższej jakości

» Więcej informacji pod linkiem

Źródło: stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz