Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Ekoinnowacje w gospodarowaniu i recyklingu odpadów na targach Ekotech

Inteligentny kosz na odpady zasilany energią słoneczną, automatyczna śmieciarka, plaftorma do planowania i monitorowania transportu odpadów oraz najnowsza elektryczna, bezemisyjna zamiatarka komunalna – to część nowości branżowych, które prezentowane będą od 10 do 11 kwietnia podczas 24. targów Ekotech. W programie także m.in. spotkanie na temat systemu kaucyjnego i recyklingu paneli fotowoltaicznych. Wstęp na targi bezpłatny po rejestracji.

Ekoinnowacje w gospodarowaniu i recyklingu odpadów na targach Ekotech
Ekoinnowacje w gospodarowaniu i recyklingu odpadów na targach Ekotech

 

Innowacje branży komunalnej

Targi Ekotech to jedyne takie miejsce, gdzie w jednym czasie kilkudziesięciu wiodących producentów z branży, zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania. To nowinki technologiczne, które mogą zrewolucjonizować działanie samorządów, a także przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. W tym roku wśród nowości będą m.in. CitySolar inteligentny kosz na odpady zasilany energią słoneczną, automatyczna śmieciarka marki KING, najnowszy elektryczny pojazd transportowy z osprzętem komunalnym, platforma followX, czyli systemem planowania i monitorowania transportu odpadów, najnowsza elektryczna, bezemisyjna zamiatarka komunalna, kontener do transportu baterii litowo-jonowych ważący kilka ton oraz najnowsze modele maszyn czyszczących do zamiatania ulic.

Targi Ekotech są odpowiednim miejscem do prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań stosowanych w branży komunalnej. W wydarzeniu biorą udział zarówno przedstawiciele samorządów, pracownicy wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną, jak również przedstawiciele wiodących firm związanych z gospodarowaniem odpadami i ochroną środowiska – wyjaśnia Marcin Musiał, menadżer targów Ekotech.

O gospodarowaniu odpadami, systemie kaucyjnym i recyklingu paneli fotowoltaicznych

Odwiedzający targi Ekotech mogą wziąć udział w wielu branżowych spotkaniach i konferencjach. O trendach i wyzwaniach stojących przed sektorem odpadów będzie mowa na cyklicznie już odbywającym się na targach Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firmy Ekolog odbędą się dwa spotkania „Ekolog dla samorządów” oraz „Ekolog dla firm” poświęcone m.in. kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast oraz tematu audytu środowiskowego. O wyzwaniach związanych z wprowadzeniem systemu kaucyjnego oraz nowych obowiązkach z tym związanych będą rozmawiać uczestnicy debaty organizowanej przez spółkę PolKa-Polska Kaucja. Okazją do dyskusji o wyzwaniach dla recyklingu jakim są panele fotowoltaiczne i baterie litowo-jonowe będzie spotkanie organizowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS organizuje wydarzenie poświęcone najnowszym trendom i przepisom w branży recyklingu pojazdów. Wśród atrakcji dodatkowych na targach będą widowiskowe pokazy i konkursy z nagrodami.

Ekotechowa strefa współpracy z Ukrainą

Po raz pierwszy w trakcie targów Ekotech w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy organizowane przez Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Gospodarcze. W Ekotechowej strefie współpracy z Ukrainą zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy kilku miast i gmin z Ukrainy z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. dostosowania rozbudowy ukraińskich miast oraz miasteczek do standardów unijnych, polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.

Zapraszamy do udziału w Targach Ekotech od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się Targi Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja dostępna na stronie TargiKielce/Ekotech

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz