.
Reklama
https://ecoflow.com
.

Nowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła firmy HEATPEX na targach ISH 2023 we Frankfurcie

W marcu, na targach ISH we Frankfurcie, odbył się premierowy pokaz nowego urządzenia firmy HEATPEX – centrali wentylacyjnej ARIA VITALE.

Nowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła firmy HEATPEX na targach ISH 2023 we Frankfurcie
Nowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła firmy HEATPEX na targach ISH 2023 we Frankfurcie

Wentylacja to jedna z najważniejszych instalacji w każdym domu. Bez niej dom nie „oddycha”.

Reklama
oknonet.pl

Stworzona centrala wentylacyjna, która ma za zadanie dbać o najwyższą jakość powietrza zaprojektowana została zgodnie z zasadą sustainable design, co przekłada się na trwałość, funkcjonalność oraz ograniczenie śladu środowiskowego. Przy produkcji użyto najlepszych komponentów, skupiając się na szybkości i prostocie instalacji. Zastosowany został innowacyjny materiał obudowy – ekspandowany polipropylen (EPP), uszlachetniony laserowo. To dzięki niemu urządzenie jest lekkie, ciche i zapewnia estetyczny wygląd, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.

Innowacyjność HEATPEX ARIA VITALE została doceniona przez jury konkursu IF Design Awards 2023 oraz Red Dot Award Product Design 2023.

Elastyczny i prosty montaż

Produkt jako jedyny na rynku można zamontować w 6 pozycjach bez wpływu na efektywność jego pracy (montaż na ścianie, pod sufitem i na podłodze oraz prawo- i lewostronny w każdej pozycji). Dzięki temu montaż i serwis jest niezwykle prosty. ARIA VITALE jest obecnie jedynym na rynku urządzeniem do odzysku ciepła z sześcioma konfiguracjami instalacji. Daje to każdemu użytkownikowi swobodę wyboru odpowiedniego miejsca i pozycji instalacji. Taka wszechstronność konstrukcji oznacza, że od teraz zarówno instalatorzy, jak i użytkownicy końcowi nie muszą szukać alternatywnych jednostek, jeśli napotkają nieoczekiwane przeszkody techniczne na placu budowy.

Prosta i intuicyjna obsługa

Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią Plug-and-Play, fabrycznie okablowane i skonfigurowane. Po podłączeniu jest od razu gotowe do użycia. Całość domyka intuicyjny i prosty panel sterowania, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Zdefiniowane tryby pracy na panelu typu „wakacje”, „party”, czy „automatyczny” oraz czujniki automatycznie reagują na niekorzystne warunki w powietrzu i optymalizują pracę jednostki pod względem komfortu, hałasu i zużycia energii.

Istnieje możliwość przeniesienia panelu sterującego z urządzenia na ścianę. Jest to idealne rozwiązanie gdy rekuperator jest zamontowany na poddaszu. W takiej sytuacji na urządzeniu montujemy maskownicę panelu, która jest dostępna w ofercie wraz z kablem zasilającym. Zaawansowane ustawienia i opcje sterowania dostępne są dzięki aplikacji na telefon i komputer: ARIA myHOME. Automatyka umożliwia także podpięcie urządzenia pod instalację SMART HOME dzięki protokołowi Modbus.

Cichy i szczelny

Obudowa rekuperatora ARIA VITALE jest wykonana z uszlachetnionego laserowo EPP o grubości ścianek aż 50 mm. Zarówno laser, który dokładnie zamyka pory pomiędzy kuleczkami EPP, jak i grubość ścianki oraz konfiguracja automatyki pozwala na cichą pracę urządzenia, szczególnie w nocy. Ponadto grubość ścianki, jej laserowe uszlachetnienie oraz zintegrowane z obudową króćce z EPP, pozwoliły uzyskać wysoką szczelność oraz całkowicie wyeliminować mostki cieplne.

Najwyższa jakość powietrza

Rekuperator ARIA VITALE wyposażony jest w wysokiej klasy filtry kasetowe, które skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami i bakteriami znajdującymi się w powietrzu. Na nawiewie F7 ISO ePM1 70% lub M5 z węglem aktywnym pochłaniającym zapachy i na wywiewie M5 ISO ePM1050%. Dodatkowo tace ociekowe pokryte są antybakteryjną powłoką, a w modelu PLATINUM zastosowano entalpiczny wymiennik przeciwprądowy z antybakteryjną i antywirusową membraną

ARIA VITALE występuje w 3 modelach:

  • SILVER z czujnikiem temperatury
  • GOLD z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności
  • PLATINUM enthalpy z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności oraz entalpicznym wymiennikiem przeciwprądowym

Każdy model występuje w 3 wydajnościach: 300, 450, 600 m3/h. Na uwagę zasługuje także fakt, że przy zakupie kompletu systemu do rekuperacji HEATPEX ARIA (Connect, Aduro i Vitale) użytkownik otrzymuje 5 lat gwarancji na urządzenie i cały system.

Źródło: heatpex.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz