Reklama
http://www.multitherma.com/

VivaDrive nawiązuje partnerstwo z Elocity, aby wspierać firmy w efektywnej elektryfikacji flot

VivaDrive, europejski dostawca rozwiązań do elektryfikacji flot i Elocity, spółka technologiczna, oferująca kompleksowy system zarządzania stacjami ładowania, nawiązali współpracę, aby lepiej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na usługi elektryfikacji floty.

VivaDrive nawiązuje partnerstwo z Elocity, aby wspierać firmy w efektywnej elektryfikacji flot
VivaDrive nawiązuje partnerstwo z Elocity, aby wspierać firmy w efektywnej elektryfikacji flot

PZU we współpracy z firmą VivaDrive ułatwia wprowadzanie aut elektrycznych do polskich firm. W ramach systemu do zarządzania flotami PZU iFlota, PZU wraz z VivaDrive oferują klientom korporacyjnym rozwiązanie prowadzące krok po kroku przez proces wprowadzania pojazdów elektrycznych i zarządzania nimi.

Z kolei Elocity od 2017 roku uczestnicy w rozwoju rynku elektromobilności, dostarczając firmom kompleksowe rozwiązania technologiczne do zarządzania publicznymi i prywatnymi stacjami ładowania samochodów elektrycznych. Spółka ze 100-procentowym polskim kapitałem, oferuje fleet menedżerom wsparcie w procesie migracji na flotę EV: od zapewnienia firmie i pracownikom dostępu do infrastruktury ładowania po kontrolę kosztów i proste rozliczenia w zakresie ładowania służbowych pojazdów EV na przydomowych stacjach.

Doradzamy firmom w zakresie doboru infrastruktury ładowania, wspieramy w procesie niezbędnych audytów, zapewniamy dostawę i montaż stacji, pełną obsługę pomontażową. Nasz system do zarządzania stacjami umożliwia efektywne zarządzanie flotą, bieżący monitoring ładowań i generowanie raportów za poszczególne okresy, czy korzystanie z rozwiązań anty-fraud. Firma może udostępniać także stacje ładowania gościom, klientom, czy najemcom, samodzielnie zarządzając cennikami. Użytkownicy systemu mają również dostęp do pozostałych stacji widocznych w aplikacji Elocity. Dziś korzysta z niej tysiące kierowców, ładujących się na setkach stacji w Polsce i za granicą – wylicza Michał Baranowski, CEO spółki, podkreślając, że obecność Elocity w ofercie iFlota PZU znacznie ułatwi firmom decyzje o migracji na auta zeroemisyjne.

Elocity łączy siły z VivaDrive i dołącza do PZU iFloty

VivaDrive to europejski startup zajmujący się mobilnością i rozwiązaniami dla flot, pomagający firmom wprowadzić pojazdy elektryczne do swoich flot i zarządzać nimi. Rozwiązania VivaDrive mają na celu wspieranie rozwoju planów elektryfikacji flot, ocenę przydatności miejsc ładowania, oszacowanie kosztów instalacji infrastruktury oraz zmniejszenie emisji związanych z transportem.

Wraz z szybkim przekształceniem branży flotowej w “zrównoważoną” branżę, VivaDrive dostarcza profesjonalistom zajmującym się flotą narzędzi do transformacji swoich firm w efektywne i ekologiczne organizacje. Nasz proces rekomendacji EV dla floty kończy się raportem audytu wskazującym, które pojazdy można zastąpić przez EV, którzy kierowcy nadają się do jazdy EV, i jakie są luki w infrastrukturze ładowania EV dla danej floty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Elocity w ramach ich misji, czyli ułatwienia zarządzania flotami pojazdów elektrycznych oraz rozliczania ładowań w domach pracowników – mówi Mateusz Maj, CEO VivaDrive.

elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz