Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Jeszcze w listopadzie pierwsze wypłaty dla list rezerwowych II edycji programu „Mój Prąd”

Program priorytetowy Mój Prąd stanowi unikatowy na dotychczasową skalę w Polsce, instrument dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV).

Jeszcze w listopadzie pierwsze wypłaty dla list rezerwowych II edycji programu „Mój Prąd”
Jeszcze w listopadzie pierwsze wypłaty dla list rezerwowych II edycji programu „Mój Prąd” [Źródło: gov.pl]

 

NFOŚiGW oraz MKiŚ zatwierdziły stosowne zmiany w Programie Priorytetowym „Mój Prąd” Część 2) Mój Prąd na lata 2019 – 2020, które pozwalają na wypłatę dofinansowania do projektów umieszczonych na listach rezerwowych w Mój Prąd 2.0. [przeczytaj]

NFOŚiGW informuje, że będzie wysyłał komunikaty informujące o zmianie źródła finansowania zgodnie z art. 401c ust. 5 pkt 3 i art. 400k ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r.

Procedura obejmie 15 tys. wniosków, które obecnie są umieszczone na listach rezerwowych. Wypłata dotacji będzie odbywała się sukcesywnie zgodnie z zatwierdzonymi zmianami do regulaminu  oraz kolejnością na poszczególnych listach rezerwowych.

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

NFOŚiGW przewiduje, że wypłaty dla dotychczas zatwierdzonych list rezerwowych rozpoczną się w drugiej połowie listopada i potrwają 4 – 6 tygodni.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz