Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

15 grudnia ruszy nowa edycja programu „Mój Prąd”

Od 15 grudnia w ramach programu „Mój Prąd” podnosimy poziom dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych do 6 tys. zł., a do magazynów energii do 15 tys. zł — przekazała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, zapowiadając kolejną edycję programu wsparcia mikroinstalacji.

15 grudnia ruszy nowa edycja programu Mój Prąd

Rozwój OZE to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny energii. Dlatego od 15.12, w ramach programu Mój Prąd, podnosimy poziom dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych do 6 tys. zł., a do magazynów energii do 15 tys. zł. Zmiana obejmie beneficjentów 4. edycji programu – poinformowała na Twitterze Anna Moskwa.

 

Minister Moskwa zapowiedziała 4. edycję programu „Mój Prąd” podczas konferencji stron porozumień sektorowych.

Mamy małą dobrą wiadomość. Patrząc, jak rozwija się fotowoltaika, jak dużym zaufaniem obdarzyli nas prosumenci, jak duży wolumen tej energii dzięki prosumentom trafia do polskiej sieci, zdecydowaliśmy się przygotować kolejną edycję programu “Mój Prąd” – mówił minister Moskwa.

Program „Mój Prąd”, jak tłumaczy rząd, dedykowany jest wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Wnioski o przyznanie dotacji mogą składać osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji (lub umowę sprzedaży energii elektrycznej).

Rząd dla wcześniejszych edycji uruchomił specjalny serwis internetowy i także tym razem w tym miejscu będzie można doczytać szczegóły.

Źródło: cire.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz