Reklama
https://h2poland.com.pl/

Polskie Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości obchodzi 20-lecie działalności

6 maja 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości (CP i OP), który obchodzi w tym roku już 20 rocznicę działalności.

Polskie Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości obchodzi 20-lecie działalności [źródło: www.gov.pl]
Polskie Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości obchodzi 20-lecie działalności [źródło: www.gov.pl]

Wpis do Polskiego Rejestru CP i OP uzyskują podmioty wyróżniające się w zakresie realizacji Czystszej Produkcji – czyli strategii ochrony środowiska opracowanej i wypromowanej ponad 30 lat temu przez Program ds. Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), nadającej priorytet systematycznej realizacji działań zapobiegających zanieczyszczeniom i marnotrawstwu zasobów. Dodatkowo, instytucje te muszą wykazać się szeroko pojętymi działaniami prospołecznymi, wykraczającymi poza sferę ochrony środowiska.

Reklama
oknonet.pl

Do rejestru można się dostać poprzez Akademię Czystszej Produkcji, czyli program edukacyjno-projektowo-wdrożeniowy, wypracowany i realizowany w Polsce, przez Stowarzyszenie Polski Ruch CP. Zadaniem akademii jest łączenie edukacji z projektowaniem i wdrażaniem zmian proekologicznych z zakresu CP oraz Systemów Zarządzania Środowiskowego w przedsiębiorstwach.

Polski Rejestr CP i OP, wraz z Rejestrem Świadectw Czystszej Produkcji oraz Akademią CP, tworzy tzw. System Dobrowolnych Zobowiązań Ekologicznych w Polskim Ruchu Czystszej Produkcji (DZE CP).

W celu uzyskania, a następnie przedłużania wpisu w tychże Rejestrach, firmy oraz inne instytucje realizują wiele godnych naśladowania inwestycji i dobrych praktyk, których wyniki cyklicznie raportują, poddając się corocznej weryfikacji.

Podczas spotkania kapituła zadecydowała o zarejestrowaniu w bieżącej edycji 17 instytucji. Wpis w Polskim Rejestrze CP i OP stanowi wyraz docenienia realizowanych przez nie działań z zakresu zapobiegania zanieczyszczeniom u źródeł ich powstawania oraz innych działań prospołecznych.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz