Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Zasady działania pompy ciepła

Nowoczesna pompa ciepła to najlepsza alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Z uwagi na fakt, że pompa jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym, które czerpie energię z odnawialnych źródeł, można otrzymać na nią duże dofinansowanie.

Zasady działania pompy ciepła
Zasady działania pompy ciepła [źródło: www.eploo.pl]

Zasada działania pompy ciepła jest dość prosta, ale żeby ją zrozumieć, należy poznać kilka zasadniczych elementów, bez których działanie pompy jest niemożliwe. Te elementy to przede wszystkim:

  • wymiennik ciepła, czyli parownik
  • sprężarka
  • zawór rozprężny
  • skraplacz

Wewnątrz pompy ciepła, w przewodach, krąży czynnik roboczy, który dzięki niskiej temperaturze zamarzania (znacznie poniżej 0°C) w skuteczny sposób odbiera energię ze środowiska o obniżonej temperaturze i dostarczać ją do środowiska o temperaturze wyższej, dzięki czemu nasze pomieszczenia są ogrzewane.

Powietrze występujące na zewnątrz budynku ogrzewa czynnik roboczy pompy ciepła za pośrednictwem parownika. Czynnik, który odbiera energię z powietrza i jednocześnie odparowuje, dociera do sprężarki, gdzie zwiększa się jego ciśnienia i wówczas znacząco podwyższa się temperatura. Sprężony czynnik przekazywany jest do skraplacza, który przekazuje energię cieplną bezpośrednio do instalacji grzewczej. Gdy zostaje on schłodzony, wtedy przepływa przez zawór rozprężny , gdzie obniża się jego ciśnienie i temperatura. Później przedostaje się do parownika i cały proces rozpoczyna się na nowo.
Podsumowując, pompa ciepła jest urządzeniem, które wykorzystuje energię z otoczenia do produkcji ciepła lub chłodu. Dzięki temu jest wydajna i ekonomiczna, ponieważ pozwala na oszczędność kosztów energii elektrycznej.

Sprawdź naszą ofertę na www.eploo.pl  oraz  https://www.facebook.com/eploopl

 

Źródło: eploo.pl

Eploo Sp. z o.o.
Mazowiecka 11/49,
00-052 Warszawa
tel. 571500336
e-mail: [email protected]
www.eploo.pl
https://www.facebook.com/eploopl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz