Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Zabezpieczenie powietrznych pomp ciepła typu monoblok.

Jednym z problemów instalacji typu monoblok to konieczność zapewnienia ochrony przed zamrożeniem odcina rurociągu łączącego pompę ciepła z budynkiem. Taka sytuacja może być groźna dla instalacji w trakcie przerwy w dostawie prądu.

Zawór zabezpieczenie przed zamarzaniem

Od kilku lat można zaobserwować ciągły wzrost zastosowania pomp ciepła jako źródła energii. Duże zainteresowaniem cieszą się instalacje z POMPĄ CIEPŁA POWIETRZE-WODA TYPU MONOBLOK. Specyfika tej instalacji jest taka, że jednostka zewnętrzna połączona jest z budynkiem układem hydraulicznym w którym cyrkuluje woda grzewcza lub płyn niezamarzający.

monoblock

Jednym z problemów systemu monoblok konieczność zapewnienia ochrony przed zamrożeniem odcinka rurociągu łączącego pompę ciepła z budynkiem. Taka sytuacja może być groźna dla instalacji w trakcie przerwy w dostawie prądu.

W ofercie produktów firmy Caleffi pojawiło się rozwiązanie dla tych instalacji, gdzie zastosowano właśnie powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Jest to urządzenie zabezpieczające przed zamrożeniem czynnika w obiegu w przypadku braku zasilania elektrycznego.
Mowa tutaj o Zaworze zabezpieczającym przed zamarzaniem z serii 108.

Zawór pozwala na opróżnienie przewodów znajdujących się na zewnątrz budynku w okresie niskich temperatur w przypadku braku zasilania elektrycznego (zawór otwiera się kiedy temperatura czynnik spadnie poniżej 3 stopni Celsjusza) .

Dla prawidłowego zadziałania zaworu niezwykle istotne jest jego odpowiednie umiejscowienie względem innych elementów.

 Sposoby montażu zaworu:

Wymiennik zlokalizowany w dolnej części urządzenia monoblok.

Wymiennik zlokalizowany w dolnej części urządzenia

Wymiennik zlokalizowany w górnej części urządzenia monoblok.

Wymiennik zlokalizowany w górnej części urządzenia.

Niedozwolone montaż zaworu.

Niedozwolone zastosowanie.

Uwagi montażowe: Zawór należy zawsze montować w pozycji pionowej. Należy zostawić co najmniej 15 cm odstępu od podłoża, aby lód który może tworzyć się pod zaworem, nie blokował w ten sposób odpływ wody z zaworu.

Zawór występuje w 3 rozmiarach: 1″ , 11/4″, 11/2″

źródło: www.caleffi.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz