Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Wymiennik z buforem do pompy ciepła – Kospel SWVPC

Kwestia doboru zbiornika wody ma bardzo duże znaczenie w przypadku nowoczesnych instalacji grzewczych. W przypadku tych wyposażonych w pompy ciepła doskonałym wyborem jest zbiornik łączący funkcje wymiennika oraz bufora ciepła w jednym.

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC
Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC [Źródło: kospel.pl]

Firma Kospel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła na rynek zbiornik SWVPC. Jest on pełni przystosowany do współpracy z pompami ciepła. Może być ważnym elementem wydajnej, oszczędnej i przyjaznej dla środowiska instalacji grzewczej.

Kospel SWVPC – zbiornik buforowy idealny do pompy ciepła

Całkowita pojemność zbiornika SWVPC wynosi 308 litrów – wymiennik ciepłej wody użytkowej ma pojemność 201 litrów, natomiast bufor ciepła – 107 litrów. Duża pojemność zbiornika jest kluczowa, jeśli chodzi o wygodę użytkowania instalacji. Pojemny wymiennik sprawia, że odpowiednia ilość ciepłej wody jest dostępna zawsze wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna.

Moc zbiornika wynosi 22kW*. Zbiornik produkowany przez firmę Kospel cechuje bardzo dobra izolacja cieplna (PUR). Jej grubość wynosi aż 66 mm, a wysokiej jakości materiał izolacyjny to gwarancja niskich strat postojowych (56W / klasa energetyczna B).

Ponadto połączenie wymiennika i bufora w jednej obudowie przekłada się na oszczędność miejsca w kotłowni. Wysokość zbiornika SWVPC wynosi 161 cm, a jego średnica – 69,5 cm. To pozwala na instalację nawet w niskich pomieszczeniach.

Wydajny zbiornik kombinowany do pompy ciepła

Specyfika pracy pompy ciepła wymaga szczególnej staranności przy doborze odpowiedniego zbiornika wody. Zbiornik Kospel SWVPC, w połączeniu z pompą ciepła, współtworzy wysokojakościowy system grzewczy. Duża powierzchnia wymiany ciepła (2,6m2) wpływa na wydajność pracy całej instalacji.

Dzięki buforowi czysta energia produkowana przez pompę ciepła jest optymalnie wykorzystywana w optymalny sposób do celów grzewczych. To z kolei przekłada się na realne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Dodatkowym atutem zbiornika jest możliwość doposażenia w grzałkę elektryczną. Jej montaż jest możliwy w części odpowiedzialnej za podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Dodatkową ochronę zbiornika zapewnia anoda magnezowa znajdująca się w jego górnej części.

Dlaczego warto wybrać zbiornik wody Kospel SWVPC?

Kompaktowy zbiornik kombinowany łączący funkcję wymiennika c.w.u. oraz bufora ciepła to doskonały wybór w przypadku instalacji grzewczych wyposażonych w pompę ciepła. Przestrzeń buforowa zbiornika pozwala na płynną pracę pompy. To z kolei przekłada się na wydajną i efektywną pracę całej instalacji grzewczej. Wysoka jakość wykonania, niezawodność oraz efektywność pracy to tylko niektóre z zalet urządzeń produkowanych przez firmę Kospel.

Źródło: kospel.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz