Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Wykorzystanie pomp ciepła w warunkach domowych

Pompa ciepła to ekologiczne źródło ciepła, które do jego produkcji wykorzystuje energię odnawialną. Wśród zalet korzystania z tego rodzaju instalacji grzewczej są przede wszystkim energooszczędność oraz łatwość obsługi, a także brak emisji spalin. Czytając poniższy artykuł dowiesz się, w jakim celu montuje się pompy ciepła w domach jednorodzinnych oraz jak najlepiej wykorzystać ich potencjał.

Wykorzystanie pomp ciepła w warunkach domowych
Wykorzystanie pomp ciepła w warunkach domowych [źródło: www.eko-sept.pl]

Ogrzewanie budynku lub wody

Energię naturalną przetwarzaną przez pompę ciepła wykorzystuje się do ogrzewania budynku lub podgrzewania wody. Mechanizm działania opiera się na niewielkich nakładach energii elektrycznej. Ciepło pozyskiwane z powietrza lub gruntu przetwarzane jest w układzie chłodniczym, aby oddać je w odpowiedniej temperaturze do wewnątrz budynku. Bardzo dużą korzyścią korzystania z pompy ciepła w warunkach domowych jest jej łatwa obsługa. Urządzenie nie wymaga dużej przestrzeni ani rozbudowanej infrastruktury. Biorąc pod uwagę, że w trakcie pracy nie dochodzi do procesu spalania, w domu nie gromadzi się zbędny brud. Jej zaletą jest więc duża wygoda oraz oszczędność czasu. Tego rodzaju system grzewczy świetnie współgra z domami typu smart.

Jak najlepiej wykorzystać potencjał pompy ciepła?

Jako dystrybutor pomp ciepła z Żor polecamy jej montaż wraz systemami grzewczymi o niskich temperaturach zasilania, tzn. 30-40˚C, czyli przede wszystkim ogrzewaniem powierzchniowym: podłogowym i ściennym. Pozwala to na wykorzystanie jak największego potencjału pompy ciepła pod względem energooszczędności – nawet o 30% mniej energii w stosunku do urządzeń pracujących w systemie wyższych temperatur. Pompy ciepła warto również stosować w budynkach, które są odpowiednio docieplone. Opcja ta może więc nie sprawdzić się w niezmodernizowanych domach starego budownictwa.

Sprawdź naszą ofertę na www.eko-sept.pl oraz www.facebook.com

źródło: eko-sept.pl

Eko-sept
Bielszowice,
41-711 Ruda Śląska,
tel. 531 924 935
e-mail: [email protected]
www.eko-sept.pl
Facebook

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz