
Ogrzewanie budynku lub wody
Energię naturalną przetwarzaną przez pompę ciepła wykorzystuje się do ogrzewania budynku lub podgrzewania wody. Mechanizm działania opiera się na niewielkich nakładach energii elektrycznej. Ciepło pozyskiwane z powietrza lub gruntu przetwarzane jest w układzie chłodniczym, aby oddać je w odpowiedniej temperaturze do wewnątrz budynku. Bardzo dużą korzyścią korzystania z pompy ciepła w warunkach domowych jest jej łatwa obsługa. Urządzenie nie wymaga dużej przestrzeni ani rozbudowanej infrastruktury. Biorąc pod uwagę, że w trakcie pracy nie dochodzi do procesu spalania, w domu nie gromadzi się zbędny brud. Jej zaletą jest więc duża wygoda oraz oszczędność czasu. Tego rodzaju system grzewczy świetnie współgra z domami typu smart.
Jak najlepiej wykorzystać potencjał pompy ciepła?
Jako dystrybutor pomp ciepła z Żor polecamy jej montaż wraz systemami grzewczymi o niskich temperaturach zasilania, tzn. 30-40˚C, czyli przede wszystkim ogrzewaniem powierzchniowym: podłogowym i ściennym. Pozwala to na wykorzystanie jak największego potencjału pompy ciepła pod względem energooszczędności – nawet o 30% mniej energii w stosunku do urządzeń pracujących w systemie wyższych temperatur. Pompy ciepła warto również stosować w budynkach, które są odpowiednio docieplone. Opcja ta może więc nie sprawdzić się w niezmodernizowanych domach starego budownictwa.
Sprawdź naszą ofertę na www.eko-sept.pl oraz www.facebook.com
źródło: eko-sept.pl
Eko-sept
Bielszowice,
41-711 Ruda Śląska,
tel. 531 924 935
e-mail: [email protected]
www.eko-sept.pl
Facebook



Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.