Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Vitocal 060-A woda ogrzewana energią z powietrza

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 060-A od Viessmann w wykonaniu monoblokowym wyposażona jest we wszystkie elementy, niezbędne do efektywnego podgrzewania wody użytkowej. Kompaktowa obudowa oprócz pompy ciepła zawiera także zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 lub 250 litrów oraz regulator, umożliwiający intuicyjne sterowanie pracą urządzenia.

Vitocal 060-A – woda ogrzewana energią z powietrza
Vitocal 060-A – woda ogrzewana energią z powietrza [Źródło: viessmann.pl]

Pompa ciepła alternatywnie dostępna jest w wersji ze zintegrowaną wężownicą do dogrzewania wody przez kocioł grzewczy lub instalację solarną. Obydwa modele przygotowane są do zasilania prądem z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu mogą pracować w 100% ekologicznie.

Pompa ciepła do ogrzewania wody użytkowej Vitocal 060-W przewidziana jest dla domów jednorodzinnych, zarówno nowych, jak i modernizowanych. Może być również wykorzystywana do schładzania powietrza, na przykład w piwnicach win lub składach żywności.

Pompa ciepła Vitocal 060-A w wersji na powietrze obiegowe wykorzystuje energię skumulowaną w powietrzu znajdującym się w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana. Pobiera z niego część energii i przekształcą w ciepło, które za pomocą układu termodynamicznego umożliwia ogrzewanie wody użytkowej nawet do temperatury 62°C bez wykorzystywania innych źródeł ciepła. Przy Vitocal 060-A osusza powietrze w pomieszczeniu, chroniąc je tym samym przed nadmierną wilgotnością.

Pompa ciepła do c.w.u. może być instalowana w pomieszczeniach o wysokości powyżej 2 metrów.

Urządzenie można też w łatwy sposób przestawić na tryb pracy wykorzystujący powietrze zewnętrzne za pomocą adaptera. Pompa ciepła Vitocal 060-A pracuje efektywnie przy temperaturach zewnętrznych do -5°C.

Zalety:

  1. Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej: A
  2. Pracuje z wysoką wydajnością zarówno korzystając z powietrza zewnętrznego jak i obiegowego.
  3. Wyróżnia się cichą pracą, porównywalną z lodówką.
  4. Jest wyposażona w regulator umożliwiający intuicyjną obsługę urządzenia.
  5. Posiada funkcję szybkiego podgrzewania (tryb Boost) za pomocą grzałki elektrycznej (wyposażenie dodatkowe w przypadku typu T0S).
  6. Jest przygotowana do korzystania z prądu wytworzonego przez instalację fotowoltaiczną.

Źródło: viessmann.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz