Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Przetwornice częstotliwości do pomp i wentylatorów firmy Fuji Electric

Firma Amtek oferuje przetwornice firmy Fuji Electric z serii FRENIC-AQUA, FRENIC-HVAC.

Przetwornice częstotliwości do pomp i wentylatorów firmy Fuji Electric [źródło: www.amtek.pl]
Przetwornice częstotliwości do pomp i wentylatorów firmy Fuji Electric [źródło: www.amtek.pl]

Te dwie serie przetwornic posiadają funkcje ukierunkowane na aplikacje pompowe oraz ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji (HVAC).

Obie te serie nawiązują do cenionej swojego czasu serii ECO, która jednak miała mniejszy zestaw funkcji.
Omawiane przetwornice wyposażono dodatkowo w odłączany wielowierszowy wyświetlacz graficzny LCD i wbudowane funkcje PLC. To co różni obie serie to wyłącznie oprogramowane, tzn.: funkcjami specjalnymi dla wentylatorów (HVAC) i pomp (AQUA).

Przetwornice mają nie tylko wbudowane filtry EMC, ale również dławik DC, zależnie od mocy wbudowany lub co najmniej zawarty w cenie. W zestawie do przetwornicy znajduje się graficzny panel sterowania z 19 językami, m.in. polskim. Posiadają one 5-letnią gwarancje.

Przetwornice FRENIC-AQUA

Przetwornice FRENIC-AQUA stanowią specjalną serię do aplikacji pomp i kierunkowane są na autonomiczne działanie pomp z szeroką gamą systemowych funkcji ochronnych i sterujących.

Umożliwiają sterowanie przepływem, stałym ciśnieniem w rurociągu, także podczas wahań zużycia od zera do wartości maksymalnej i z powrotem, regulację kaskadową większej liczby silników pomp itp. To tylko niektóre z ci funkcji.

Pod względem sprzętowym przetwornica jest kompletnie wyposażona do podłączenia zasilania i silnika bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Oprócz wbudowanego filtra EMC, w zależności od mocy, przetwornica ma wbudowany lub co najmniej zawarty w cenie dławik DC, a także wbudowany komfortowy panel sterowania z podświetlanym wyświetlaczem graficznym LCD. Wersja IP55 jest dostępna za niewielką dopłatą, ponieważ projekt przetwornicy jest oparty na wymogach dotyczących wyższego stopnia ochrony. Płytki obwodów drukowanych są chronione specjalną powłoką, a przetwornica jest objęta 5-letnią gwarancją podstawową, bez dodatkowych dopłat.

Przetwornica FRENIC-HVAC

Z kolei przetwornica FRENIC-HVAC nadaje się w szczególności do zastosowania w systemach i urządzeniach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, do napędu wentylatorów i kompresorów oraz do wszystkich napędów z kwadratową zależnością momentu obrotowego od obrotów. Ma identyczny osprzęt jak FRENIC-AQUA, ale inne oprogramowanie, przeznaczone do zapewnienia autonomii różnych rodzajów wentylatorów i kompresorów wraz z funkcją trybu pożarowego dla wentylacji, np. w tunelach drogowych. Funkcje te są dostępne bez nadrzędnego PLC.

Pod względem sprzętowym przetwornica jest kompletnie wyposażona do podłączenia zasilania i silnika bez konieczności stosowania dodatkowych elementów, ponieważ oprócz wbudowanego filtra EMC, zależnie od mocy, ma wbudowany lub co najmniej zawarty w cenie dławik DC, a także wbudowany odłączany panel sterowania z podświetlanym wyświetlaczem graficznym LCD.

źródło: amtek.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz