Reklama
https://h2poland.com.pl/

Przegląd cichych pomp ciepła Neoheat do budynków mieszkalnych

Czy warto przy wyborze powietrznej pompy ciepła kierować się poziomem mocy akustycznej, czyli tym jak głośno będzie pracowało urządzenie? Ten, często pomijany w momencie wyboru pompy ciepła, aspekt w dłuższej perspektywie wpływa jednak na komfort zarówno mieszkańców, jak i najbliższego otoczenia. Dlatego by zapewnić sobie maksymalny komfort i dobre relacje z sąsiadami, warto zwrócić uwagę na ofertę cichych pomp ciepła Neoheat.

Przegląd cichych pomp ciepła Neoheat do budynków mieszkalnych
Przegląd cichych pomp ciepła Neoheat do budynków mieszkalnych

Neoheat Eko MONO na R290 – prawdziwa rewolucja w świecie powietrznych pomp ciepłaTo najnowsza propozycja marki Neoheat, która dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego jakim jest R290 gwarantuje cichą pracę – nawet 34 dB(A). Oznacza to, że urządzenie nie będzie w żaden sposób uciążliwe dla Mieszkańców. Jest to jednostka typu monoblok. Kompaktowych wymiarów jednostka zewnętrzna gwarantuje prosty i szybki montaż. Jej instalacja nawet na najmniejszych działkach nie będzie więc kłopotliwa. W budynku montowany jest wyłącznie hydrobox, który zawiera zawór trójdrogowy do rozdziału ciepła pomiędzy CO i CWU, grzałkę elektryczną do wsparcia urządzenia przy niskich temperaturach, pompę obiegową oraz zestaw bezpieczeństwa.

Reklama
oknonet.pl

 

Pompa ciepła powietrze-woda na R290

R290 jako czynnik chłodniczy jest od lat powszechnie stosowany w chłodnictwie, czy przemyśle chemicznym. Jego użycie w pompach ciepła to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie najwyższych parametrów efektywności energetycznej oraz niezwykle cichej pracy urządzenia.

Propan jest gazem bezzapachowym i bezbarwnym o niskiej wrażliwości na wilgoć. Dlaczego warto zwrócić uwagę na to jakim czynnikiem jest napełniona pompa ciepła? Wykorzystanie czynnika chłodniczego R290 w powietrznych pompach ciepła jest spowodowane przede wszystkim przez bardzo niski wskaźnik Global Warming Potencial (GWP), który wynosi zaledwie 3. Jest to wskaźnik obrazujący potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Tak niska wartość oznacza, że jest on neutralny dla środowiska.

Pompa ciepła Monoblok Eko MONO na R290 może pracować z różnymi odbiornikami ciepła – grzejnikami, klimakonwektorami, z ogrzewaniem podłogowym, które jest szczególnie polecane dla domów z pompami ciepła. Urządzenie ma jednak możliwość kontroli dwóch obiegów ciepła np. ogrzewania podłogowego i tradycyjnego grzejnikowego, przy jednoczesnym precyzyjnym wysterowaniu temperatury osobno dla każdego z obiegów. Co daje użytkownikom szereg możliwości pod indywidualne potrzeby.

Alternatywa dla czynnika chłodniczego R290 jest czynnik R32, na którym pracuje starszy model pompy ciepła Neoheat Eko MONO. Charakteryzuje się on wysokimi parametrami pracy oraz niskim współczynnikiem GWP. Posiada większą sprawność energetyczną, dzięki czemu mniejsza jego ilość zostanie wykorzystana w instalacji chłodniczej, natomiast efektywność urządzenia może wzrosnąć nawet o 10%.

W pompach ciepła Neoheat zastosowano wiele rozwiązań, by zapewnić maksymalny komfort użytkowników. Zdalne sterowanie po zalogowaniu na dedykowanej witrynie internetowej umożliwia stały pogląd pracy urządzenia na komputerze bądź smartfonie. Użytkownik może wyświetlić bieżący stan urządzenia, informację o błędach, temperaturze zasilania itp. Pompa ciepła Neoheat została wyposażona w taki sposób, by zagwarantować bezobsługowość systemu grzewczego. Urządzenie na podstawie krzywych pogodowych automatycznie dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków pogodowych, tak by zawsze zapewnić zadaną temperaturę w budynku.

5 1

Pompa ciepła z wbudowanym zbiornikiem – zamiast kotłowni

Pompa ciepła Neoheat EKO II Plus to model typu split z wbudowanym zbiornikiem do ciepłej wody użytkowej. Pojemność zbiornika wynosi aż 250 l. co zrównoważy zapotrzebowanie 4-5 osobowej rodziny. Urządzenie zapewni także niskie koszty eksploatacji budynku. Koszty ogrzewania zarówno pomieszczeń, jak i ciepłej wody użytkowej po montażu pompy ciepła mogą zostać zredukowane niemal czterokrotnie! Urządzenie jest wysoce energooszczędne – posiada klasę energetyczności A+++. To ekologiczne urządzenia pracujące na czynniku chłodniczym R32, który o 75% mniejszy wpływ na globalne ocieplenie oraz nie stanowi zagrożenia dla życia, nawet w przypadku wystąpienia nieszczelności. Neoheat EKO II Plus zapewnia cichą pracę, zapewniając domownikom maksymalny poziom komfortu. Dodatkowo to kompaktowe urządzenie, można ukryć w zabudowie.

Pełna automatyzacja, czyli bezobsługowość pompy ciepła, jako systemu grzewczego bez wątpienia stanowi jeden z największych atutów proponowanego rozwiązania. Pompa ciepła zastępuje całą kotłownię – użytkownicy zaoszczędzą powierzchnię, a dodatkowo nie muszą martwić się o uciążliwe utrzymanie porządku, tak jak to dzieje się w tradycyjnych kotłowniach. Urządzenie Neoheat wyposażone zostało w sprężarkę inwerterową, która zapewnia płynną modulację pracy urządzenia zapewniając zmniejszenie zużycia prądu, a co się z tym wiąże obniżenie kosztów działania całego systemu. Jest to nowoczesne system ogrzewania – bezpieczny, czysty i tani!

Pompa ciepła to urządzenie 3 w 1 – służy do ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a jednocześnie w okresie letnim są w stanie przyjemnie ochłodzić pomieszczenia.

Przegląd cichych pomp ciepła Neoheat do budynków mieszkalnych

Neoheat EKO II – powietrzna pompa ciepła do każdego domu

Pompa ciepła Eko II to urządzenie typu Split o kompaktowej budowie dedykowane do domów jedno- i wielorodzinnych. Ma możliwość niezależnej kontroli dwóch obiegów ciepła np. ogrzewania podłogowego i tradycyjnego – przez grzejniki. Jednocześnie umożliwia precyzyjne wysterowanie temperatury osobno dla każdego z obiegów, gwarantując domownikom maksymalny komfort.

Ponadto pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym – na podstawie krzywych klimatycznych, automatycznie dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków pogodowych, tak by zawsze zapewnić zadaną temperaturę w budynku. Dzięki temu użytkownik nie musi ręcznie regulować żadnych ustawień. Ten model pomp nie posiada wbudowanego zbiornika, dlatego można indywidualnie dobrać zbiornik do potrzeb Inwestora.

W ofercie pomp ciepła Neoheat znajdują się urządzenia typu split i monoblok, dzięki czemu łatwo dostosować typ do każdego typu inwestycji.

Generalnym Dystrybutorem Pomp Ciepła Neoheat jest Iglotech Sp. z o.o.
Toruńska 41
82-500 Kwidzyn
www.neoheat.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz