Reklama
http://www.multitherma.com/

Menlo Electric kontynuuje ekspansję w Afryce otwierając spółkę w RPA

Menlo Electric, najszybciej rosnący dystrybutor fotowoltaiki w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oficjalnie otwiera nową spółkę w RPA. Po przekroczeniu liczby 30 rynków z aktywną sprzedażą i ponad 700 milionów złotych przychodów w 2022 roku, Menlo Electric będzie rozwijać działalność w Afryce Południowej poprzez swoją spółkę zależną - Menlo Distribution (Pty) Ltd.

Menlo Electric kontynuuje ekspansję w Afryce otwierając spółkę w RPA
Menlo Electric kontynuuje ekspansję w Afryce otwierając spółkę w RPA [źródło: www.menloelectric.com]

Rynek południowoafrykański odgrywa strategiczną rolę dla Menlo Electric – będzie służyć jako regionalny hub obejmujący również inne kraje w regionie. RPA ma duży potencjał w zakresie odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza słonecznej i wiatrowej. W ciągu roku występuje tam ponad 2500 godzin słonecznych, ponad dwukrotnie więcej niż w Polsce. Średni poziom promieniowania słonecznego waha się między 4,5 a 6,5 kWh/m2 na dobę.

Ze względu na przerwy w dostawach prądu oraz wzrost cen, instalacja systemu fotowoltaicznego staje się koniecznością dla wielu firm i gospodarstw domowych w RPA. Od 2007 do 2022 roku taryfy za energię elektryczną wzrosły siedmiokrotnie. Tymczasem koszt instalacji fotowoltaicznych wciąż spada. Dzięki ugruntowanym relacjom Menlo z wiodącymi światowymi producentami PV, zapewnimy klientom stały dostęp do najwyższej jakości produktów w konkurencyjnych cenach – komentuje Heino Louw, General Manager South Africa w Menlo Electric. Wielu marek z naszego portfolio nie można dostać w RPA, a nawet jeśli są tu dostępne, to ich obecność nie odzwierciedla ich globalnej pozycji. Zmienimy to zapewniając klientom szerszy wybór – dodaje.

Menlo Electric jest jednym z 3 największych europejskich dystrybutorów światowych liderów w produkcji modułów słonecznych: Jinko Solar i Risen Energy, a także oficjalnym dystrybutorem JA Solar, Sungrow, SolarEdge i FoxESS. Żeby zapewnić szybko rozwijającemu się rynkowi południowoafrykańskiemu odpowiedni mix produktów, portfolio Menlo zostanie poszerzone o marki popularne w tym regionie.

RPA może znacznie skorzystać z wprowadzenia na szeroką skalę instalacji PV dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Bazując na przykładach z podobnych rynków, domowe i biznesowe instalacje PV mogą dodać 10 GW do miksu energetycznego RPA do 2026 roku i stworzyć 100 tys. miejsc pracy. Misją Menlo Electric jest ułatwienie transformacji energetycznej poprzez poprawę dostępu do najwyższej jakości komponentów. W związku z tym wierzymy, że możemy odegrać bardzo istotną rolę w zachodzącej tu transformacji. – Bartosz Majewski, CEO w Menlo Electric.

Rząd RPA wskazuje na znaczny potencjał energii słonecznej i pracuje nad zwiększeniem popularności fotowoltaiki w sektorze energetycznym kraju. Od 2021 roku RPA dołączyło do sieci ponad 4 GW energii słonecznej. W ramach długoterminowego planu energetycznego kraju, rząd doda do sieci kolejne 6 GW energii słonecznej do 2030 roku. Menlo Electric wierzy, że dzięki swojej obecności w RPA transformacja energetyczna będzie przebiegać jeszcze szybciej i sprawniej.

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Puławska 2, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 535 697 729
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz