Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Przedstawiamy Wam Procida: nową i kompletną gamę pomp ciepła Fondital

W odpowiedzi na bieżące potrzeby środowiskowe i energetyczne, pompy ciepła są rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Wykorzystując powietrze i wodę, nie są one uzależnione od paliw kopalnych – od których Komisja Europejska przewiduje niezależność do 2030 roku. Wręcz przeciwnie, w dużej mierze wykorzystują odnawialne źródła energii.

Przedstawiamy Wam Procida: nową i kompletną gamę pomp ciepła Fondital
Przedstawiamy Wam Procida: nową i kompletną gamę pomp ciepła Fondital [źródło: www.fondital.com]

 

Pompy ciepła: ekonomiczne dla domu i przyjazne dla środowiska rozwiązania

W odpowiedzi na bieżące potrzeby środowiskowe i energetyczne, pompy ciepła są rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej.

Wykorzystując powietrze i wodę, nie są one uzależnione od paliw kopalnych – od których Komisja Europejska przewiduje niezależność do 2030 roku. Wręcz przeciwnie, w dużej mierze wykorzystują odnawialne źródła energii. Pompy Ciepła, w dużej mierze wykorzystują odnawialne źródła energii. Działają poprzez zamianę powietrza w ciepło.

Stanowią one jeden z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie śladu węglowego bez poświęcania komfortu w naszych domach. Z tego powodu są one jednym ze sposobów do walki z dekarbonizacją planety. Prawdziwa rewolucja dla systemów grzewczych, z całkowitą korzyścią dla środowiska i energii.

R32 – Co sprawia, że pompy ciepła są przyjazne środowisku?

Przepisy Komisji Europejskiej dotyczące zrównoważenia środowiskowego również orzekły o konieczności zastąpienia gazów chłodniczych. Proponowane gazy są w stanie zagwarantować wyższy wskaźnik wydajności niż poprzednie gazy cieplarniane. Celem europejskim i Wspólnoty jest ograniczenie do 2050 roku emisji gazów cieplarnianych o 90% w porównaniu z wartościami sprzed 30 lat.

Osiągnięcie tego ważnego kamienia milowego jest możliwe dzięki stopniowej wymianie gazów przy mniejszym wpływie na efekt cieplarniany. Jak to rozpoznać? Każdy gaz ma precyzyjny wskaźnik wyrażony akronimem GWP. Współczynnik ocieplenia globalnego wskazuje, ile kg CO2 wytwarza gaz. Im niższy GWP, tym mniej zanieczyszczeń w atmosferze.

Pompy ciepła Procida wykorzystują nowy rodzaj gazu chłodniczego o niskim GWP, a zatem mniej zanieczyszczającym, zwany R32.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Procida?

 1. Podwójne oszczędności
  Pompy ciepła to systemy klimatyzacyjne podlegające dofinansowaniom związanych z efektywnością energetyczną. Zakup i montaż pomp jednego z nich pozwala zatem skorzystać z dofinansowań, zapewniając jednocześnie oszczędność i ochronę środowiska.
 2. Na rzecz środowiska: połączenie pomp ciepła i grzejników aluminiowych
  Aby ograniczyć wysoką bezwładność nowoczesnych systemów grzewczych, nie zgodną z obecnym i szalonym rytmem naszego życia, wskazane jest połączenie pompy ciepła i grzejników aluminiowych. Efektywność i niska bezwładność aluminiowych grzejników ułatwiają zarządzanie temperaturą wewnątrz, zapewniając w ten sposób lepszy komfort i optymalizując zużycie.

W sektorze grzewczym to właśnie aluminium odpowiada na nowe potrzeby domów. Grzejniki aluminiowe umożliwiają precyzyjne zarządzanie systemem i krótszy czas nagrzewania, poprawiając oszczędność energii dzięki niskiej bezwładności cieplnej: nie będzie konieczne programowanie ogrzewania tak, aby włączało się na kilka godzin przed powrotem do domu, w przeciwieństwie do grzejników żeliwnych.

Stopy aluminium produkowane przez Fondital posiadają:

 • wysoką zawartość materiału pochodzącego z recyklingu
 • niski ślad węglowy
 • doskonałą jakość wykonania

W ten sposób powstanie instalacja grzewcza, która będzie nie tylko wydajna, ale także przyjazna dla środowiska.

Gama Procida: jedna na każdą potrzebę
Decydujące zalety Procida potwierdzają jej modele jako produkty ekologiczne:

Wysoki COP dla wydajności grzewczej: współczynnik wydajności, który wskazuje zmianę stosunku ciepła przekazywanego do mocy w odniesieniu do pracy, którą należy wykonać, aby przekazać to ciepło.
Gaz R32: jego zastosowanie gwarantuje mniejszy wpływ na środowisko (przy GWP = 675)
Klasy energetyczne A+++ i A++

Procida: Gama pomp ciepła powietrze-woda
Gama Procida składa się z trzech modeli pomp ciepła powietrze-woda, które spełniają różne potrzeby cieplne dzięki różnym trybom pracy:

 1. Procida AWM – falownik monoblokowy. Do produkcji wody do ogrzewania, chłodzenia a przy podłączeniu zasobnika i zaworu 3-drogowego również do produkcji C.W.U. Nadaje się zarówno do renowacji lub przy zwiększeniu efektywności energetycznej budynku i do nowych budynków zlokalizowanych w łagodnych strefach klimatycznych, gdzie nie występują ekstremalne temperatury na zewnątrz.
 2. Procida AWS – falownik split. Do produkcji wody do ogrzewania, chłodzenia a przy podłączeniu zasobnika również do produkcji C.W.U. Jest to nasz wybór dla domów położonych w strefach klimatycznych narażonych na ostre zimy dzięki zdalnej instalacji modułu hydraulicznego wewnątrz domu. Polecamy go zarówno w renowacjach domów \efektywności energetycznych, jak i w nowych budynkach.
 3. Procida AWS XB – Split ze zintegrowanym zasobnikiem C.W.U. Do produkcji wody do ogrzewania i chłodzenia z wbudowanym zasobnikiem o poj. 190 litrów do produkcji C.W.U. Jest to zalecany wybór w rozwiązaniach, gdzie nie ma pomieszczenia technicznego do przechowywania obszernych zasobników i jest zapotrzebowanie na urządzenie „Wszystko w jednym”.

Podsumowanie

Rozwiązania grzewcze z pompą ciepła są rozwiązaniem, które należy przyjąć, jeśli chcesz nadążyć za innowacjami technologicznymi, pozostając przyjazny środowisku i obniżając koszty energii. Dzięki ciągłej ewolucji technologicznej Fondital jest dziś w stanie zaoferować innowacyjny i niezbędny produkt spełniający najnowsze potrzeby energetyczne, środowiskowe i ekonomiczne.

Odkryj pełną ofertę na naszej stronie internetowej: nie rezygnuj z innowacji i oszczędności!

Źródło: fondital.com

Fondital Service Polska Sp. z o.o.
Biuro handlowe, Sala szkoleniowa
ul. Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. 12 256 21 72
Dowiedz się więcej: www.fondital.com ⁠⁠
FaceBook: Fondital Polska | Instagram: @fondital_pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz