Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Pompy ciepła NIBE – jakość, doświadczenie, profesjonalne doradztwo i szkolenia

NIBE-BIAWAR to producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych, działający na rynku już od ponad 50 lat. Od 2000 roku głównym udziałowcem Spółki jest szwedzki koncern NIBE AB - jeden z największych producentów pomp ciepła w Europie. Dzięki dostępowi do najnowszej technologii, rozwinięciu parku maszynowego oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, od początku XXI wieku firma dynamicznie zdobywa coraz to nowe rynki zbytu i wprowadza do oferty nowe urządzenia. Rok do roku celem NIBE jest bicie własnych "rekordów ciepła", czyli dążenie do opracowania urządzeń o coraz wyższej efektywności w ogrzewaniu.

Pompy ciepła NIBE – jakość, doświadczenie, profesjonalne doradztwo i szkolenia
Pompy ciepła NIBE – jakość, doświadczenie, profesjonalne doradztwo i szkolenia

Wizją NIBE jest tworzenie światowej klasy rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energii:

 • marka NIBE działa na rynku urządzeń grzewczych od 70 lat!
 • pompy ciepła NIBE produkowane są od 40 lat!
 • najwyższa jakość produktów o wysokiej efektywności
 • szeroka gama urządzeń: pompy ciepła, rekuperatory, panele fotowoltaiczne
 • kompleksowa obsługa oraz wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń
 • ogólnopolska sieć sprzedaży
 • profesjonalny serwis

Jednym z priorytetowych elementów działalności NIBE jest kształcenie specjalistów z branży grzewczo – instalacyjnej w zakresie projektowania i instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła NIBE.

P1210463 002

Mając na uwadze potrzeby szkoleniowe, w lutym 2020 r., otwarte zostało nowoczesne Centrum szkoleniowe NIBE –BIAWAR w Białymstoku. Centrum szkoleniowe wraz z przestronną salą ekspozycyjną oraz pokazową maszynownią, wyposażoną w pompy ciepła, jest integralną częścią nowej fabryki, która powstała w Białymstoku. Nowe przestrzenie Biawar Produkcja, to zarówno obszar edukacji i otwartej wymiany wiedzy oraz doświadczeń w Centrum Szkoleniowym, a także miejsce prezentujące w pełni funkcjonalną technologię zgodną z założeniami zrównoważonego i ekologicznego budownictwa. W nowych budynkach wiedza i doświadczenie Spółki z zakresu projektowania instalacji z pompami ciepła została w pełni wykorzystana i wprowadzona w życie.

Przyszłościowe rozwiązania produktowe i systemowe zostały inteligentnie połączone w wielozadaniowy i inteligentny system grzewczy fabryki. Już teraz działający kompleks produkcyjno-szkoleniowy o powierzchni ok. 10 000 m2, ogrzewany i chłodzony jest za pomocą nowoczesnej instalacji, w skład której wchodzi kaskada 4 gruntowych pomp ciepła NIBE F1345-60 kW oraz kaskada 8 powietrznych pomp ciepła NIBE F2120-20. Łączna moc grzewcza instalacji to około 400 kW. Dolnym źródłem gruntowych pomp ciepła jest wymiennik gruntowy, zlokalizowany pod halą produkcyjno-magazynową, w 60 pionowych odwiertach o łącznej długości 6000 mb. W drugim etapie inwestycji oddanym do użytku w lipcu 2022 r. nowo wybudowana hala produkcyjna o pow. ok 11 000 m2 zaopatrzona została w kaskadę 5 gruntowych pomp ciepła NIBE F1345-60, 8 pomp powietrznych NIBE F2120-20 oraz dwa kotły gazowe – pracujące głównie na potrzeby uzyskania ciepła technologicznego. Gruntowe pompy ciepła czerpią darmową energię z ziemi za pomocą pionowego wymiennika gruntowego, umieszczonego w 90 odwiertach, każdy o długości 100 mb.

Kaskada 5 gruntowych pomp ciepla NIBE F1345 60 002

Prowadzona przez NIBE działalność edukacyjna, oprócz aktywności w Centrum szkoleniowym w Białymstoku, obejmuje także cykl szkoleń regionalnych w różnych polskich miastach.

W szkoleniach biorą udział instalatorzy i projektanci zainteresowani montażem i/lub projektowaniem instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła.

Kompleksowe szkolenia techniczne służą podniesieniu kwalifikacji oraz przygotowaniu do samodzielnego planowania, doboru oraz sprzedaży i montażu pomp ciepła NIBE. Celem jest opanowanie teorii i praktyki z zakresu instalacji z pompami ciepła.

Zakres szkoleń NIBE obejmuje:

 • obszerną wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania pomp ciepła; doboru mocy grzewczej pompy ciepła do budynku; budowy, parametrów i konfiguracji pomp ciepła; akcesoriów do pomp ciepła NIBE; zasobników CWU i zbiorników buforowych NIBE; schematów hydraulicznych – aktywne schematy NIBE; funkcji sterownika i możliwości automatyki – wytyczne wykonawcze; tworzenia ofert; porównania kosztów eksploatacji; pierwszego uruchomienia; warunków gwarancji,
 • wytyczne projektowe oraz praktyczne wskazówki dotyczące montażu pomp ciepła NIBE, poparte przykładami z rzeczywistych instalacji,
 • obsługę programu obliczeniowo – doborowego NIBE DIM.

Uczestnikom szkolenia firma NIBE-BIAWAR zapewnia:

 • oprogramowanie NIBE DIM
 • skrypty szkoleniowe
 • katalogi, cenniki, ulotki
 • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Harmonogram szkoleń technicznych z powietrznych i gruntowych pomp ciepła NIBE dostępny jest na stronie.

Osoby, które posiadają doświadczenie w montażu pomp ciepła NIBE i są zainteresowane szkoleniami zaawansowanymi lub serwisowymi, zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: [email protected].

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 57,
15-703 Białystok
tel. 85 662 84 90
[email protected]
www.nibe.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz