.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Panasonic przedstawia innowacyjny system Aquarea EcoFleX wyposażony w nanoe™ X

Panasonic Heating & Cooling Solutions wprowadza najnowszy dodatek do swojej zaawansowanej serii Aquarea, przedstawiając Aquarea EcoFleX, innowacyjny, elastyczny system ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, czystszego powietrza i ciepłej wody użytkowej zaprojektowany z myślą o bardziej ekologicznej przyszłości.

Panasonic przedstawia innowacyjny system Aquarea EcoFleX wyposażony w nanoe™ X
Panasonic przedstawia innowacyjny system Aquarea EcoFleX wyposażony w nanoe™ X

 

  • Rozwiązanie 2 w 1 łączy systemy A2A i A2W
  • Łączy kanałową jednostkę klimatyzacyjną z technologią nanoe™ X
  • Prosta konserwacja i instalacja
  • Umożliwia odzysk ciepła w celu dalszej optymalizacji wydajności
Reklama
oknonet.pl

Rozwiązanie 2 w 1

Bazując na zaawansowanych, własnych systemach pomp ciepła oraz długoletniemu doświadczeniu, firma Panasonic opracowała zrównoważony i wydajny system Aquarea EcoFleX, zapewniający rozwiązanie 2 w 1 poprzez połączenie powietrznej jednostki kanałowej wykorzystującej autorską technologię nanoe™ X oraz pompy ciepła woda-powietrze Aquarea. Ten hybrydowy system odzysku ciepła zapewnia energooszczędne ogrzewanie pomieszczeń, chłodzenie, czystsze powietrze i ciepłą wodę użytkową. Pompa ciepła wykorzystuje unikalną technologię do napędzania swoich systemów, oferując odzyskiwanie ciepła na potrzeby c.w.u. przy jednoczesnym działaniu klimatyzacji, symultaniczne grzanie powietrza i systemu wodnego oraz nieprzerwane ogrzewanie podczas trybu odszraniania. Wszystko z wyjątkową wydajnością i oszczędnością energii, przy bardzo niskiej emisji CO2.

Aquarea EcoFleX firmy Panasonic dostarcza chłodne lub ciepłe powietrze przez jednostkę kanałową oraz ciepłą wodę do celów C.O i C.W.U.

Adaptacyjna jednostka kanałowa o mocy 7,1 kW z generatorem nanoe™ X mark 2 umożliwia montaż pionowy i poziomy. Charakteryzuje się cichą pracą [do 22 dB(A)] i kompaktową obudową o wysokości zaledwie 250 mm, a także wbudowaną pompką skroplin.

Innowacyjna technologia nanoe™ X

Technologia nanoe™ X firmy Panasonic stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego środowiska. Wykorzystuje rodniki hydroksylowe, które hamują rozwój 5 rodzajów zanieczyszczeń, w tym bakterii i wirusów, alergenów, pleśni, a także niektórych substancji niebezpiecznych czy nieprzyjemnych zapachów. Ten inspirowany naturalnym pochodzeniem proces poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i sprawia, że przestrzeń staje się przyjemniejszym miejscem do przebywania.

Rozwiązanie pasujące do każdej przestrzeni

Jednostka wewnętrzna o niewielkich wymiarach 600 mm x 598 mm doskonale pasuje do każdej kuchni, pralni czy pomieszczenia gospodarczego w domu. Posiada również wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 185 l, dzięki czemu zapewnia spore zapasy ciepłej wody w domu.

Unikalna technologia U-Vacua firmy Panasonic

Wykorzystując innowacyjną technologię izolacji U-Vacua firmy Panasonic, wysokowydajny próżniowy panel izolacyjny charakteryzuje się bardzo niską przewodnością cieplną przy zachowaniu cienkiej konstrukcji. Imponująca wydajność U-Vacua pozwala na oszczędność miejsca przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej, dzięki czemu straty energii podczas wymiany ciepła są minimalne.

Prosta konserwacja i instalacja

Wiedząc, jak ważne jest utrzymywanie systemu w dobrym stanie, Panasonic dba również o to, aby urządzenie Aquarea EcoFleX było łatwe w konserwacji, z łatwym dostępem do części hydraulicznych dzięki prostemu mechanizmowi otwierania drzwiczek. Urządzenie posiada również ulepszony filtr wodny, zapewniający doskonałą wydajność usuwania cząsteczek, co pozwala na rzadsze czyszczenie i konserwację filtra.

Inteligentny komfort

Urządzenie Aquarea EcoFleX jest standardowo wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia inteligentne sterowanie i monitorowanie zużycia energii. W zestawie znajdują się adaptery Wi-Fi umożliwiające natychmiastową łączność z aplikacją Panasonic Comfort Cloud App, co pozwala na oszczędzanie energii i bardziej efektywne monitorowanie. Urządzenie można również podłączyć do chmury serwisowej Aquarea Service Cloud, co umożliwia instalatorom i partnerom serwisowym zdalną opiekę nad pompami ciepła ich klientów.

Podsumowując, Aquarea EcoFleX to;

  • Po pierwsze wszechstronność funkcji systemu. Jeden system dla klimatyzacji, ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Rozwiązanie łączy chłodzenie klimatyzacją kanałową z jednoczesnym odzyskiem ciepła odpadowego na potrzeby produkcji ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo zachowana jest funkcjonalność wodnego ogrzewania.
  • Po drugie, niewielkie wymiary. Jednostka zewnętrzna zajmuje niewielką powierzchnię, a wewnętrzna jest wielkości standardowych urządzeń AGD.
  • Po trzecie, Komfort i Bezpieczeństwo 24/7. System zawiera technologie oczyszczania powietrza nanoe™ X oraz możliwość sterowania w chmurze (ogrzewaniem i klimatyzacją), czy unikalną opcję zdalnego serwisu i monitorowania pracy pompy ciepła Aquarea Service Cloud.

Więcej informacji na temat nowej jednostki Aquarea EcoFleX można znaleźć w katalogu jednostki Aquarea EcoFleX oraz w filmie na YouTube.

Źródło: panasonicproclub.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz