.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Ogrzewanie dla domu przemyślane na nowo

Przyszłościowe, w pełni elektryczne i cichsze niż kiedykolwiek – takie są nowe powietrzne pompy ciepła: Compress 5800i AW oraz Compress 6800i AW. Urządzenia wykorzystują naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan). W porównaniu z fluorowanymi węglowodorami, naturalny propan nie podlega rozporządzeniu w sprawie F-gazów i w mniejszym stopniu wpływa na globalne ocieplenie a zatem jest przyszłościowym i ekologicznym źródłem ciepła.

Ogrzewanie dla domu przemyślane na nowo
Ogrzewanie dla domu przemyślane na nowo

Model Compress 6800i AW wyróżnia się zmodyfikowaną konstrukcją pompy ciepła, wysokiej jakości szklanym frontem oraz zintegrowanym modułem internetowym K30RF.

Reklama
oknonet.pl

Po prostu ciche: konsekwentna i dobrze przemyślana konstrukcja akustyczna

Nowe pompy ciepła zostały kompleksowo zoptymalizowane pod względem wytwarzanego hałasu. Dzięki zintegrowanym dyfuzorom są najcichszymi pompami ciepła w ofercie Bosch. Oba urządzenia imponują niskim poziomem hałasu – zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym. Właśnie dlatego pompy Compress 5800i AW i Compress 6800i AW mogą być montowane również w gęsto zaludnionych osiedlach domów szeregowych, gdzie nie będą zakłócały spokoju sąsiadów.

Ponadto dzięki pięciu mocom znamionowym mogą zostać dostosowane do niemal wszystkich indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki maksymalnej temperaturze zasilania do 75oC, pompy ciepła Compress 6800i AW oraz Compress 5800i AW mogą być stosowane zarówno w nowych jak i modernizowanych domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. W przypadku grzejników dostosowanych do temperatur przepływu do 55oC, pompy ciepła mogą pracować wydajnie nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz bez konieczności stosowania dogrzewacza elektrycznego.

Konstrukcja pompy ciepła w nowej odsłonie: zelektryfikowane i niezawodne rozwiązanie

Kompaktowa budowa i szeroka gama akcesoriów umożliwiają elastyczną instalację. Dzięki różnym rozwiązaniom hydraulicznym typu „Plug-and-Play” montaż nowej generacji pomp ciepła typu monoblok jest wyjątkowo łatwy.

Pompa ciepła Compress 5800i AW M wyposażona jest w zintegrowany 180-litrowy zasobnik ciepłej wody oraz 16-litrowy zbiornik buforowy. Zaletą takiego rozwiązania jest szybka instalacja i mało miejsca potrzebne do montażu urządzenia – jedynie 0,36 m². Dzięki temu pompa jest idealnym rozwiązaniem dla nowych budynków.

Pompa w wersji montowanej na ścianie umożliwia elastyczną i szybką instalację dzięki wysokości jedynie 71 cm. Ponadto wyposażona jest w trójdrożny zawór przełączający do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Wariant pompy Compress 6800i AW MB typu „Plug-and-Play” z wieżą buforową i maksymalnie dwoma opcjonalnymi obiegami grzewczymi oraz zintegrowanym 70-litrowym zbiornikiem buforowym o obniżonej wysokości, wynoszącej zaledwie 1,2 m, umożliwia elastyczną i łatwą instalację w zmodernizowanych lub nowych budynkach.

Profesjonaliści zajmujący się konserwacją pomp ciepła docenią łatwy dostęp do wszystkich elementów hydraulicznych, które ukryte są bezpośrednio za zdejmowaną przednią pokrywą urządzenia.

Oprócz wysokiej jakości i komfortu ogrzewania, model Compress 5800i AW wyróżnia się zmodyfikowaną konstrukcją. Została tu zastosowana modułowa koncepcja typu “Side-by-Side”, w której elementy są dopasowane pod względem wizualnym i zapewniają efektywną współpracę. Opcjonalnie, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność, modułowy system umożliwia łatwą rozbudowę instalacji o centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła.

Po prostu łatwa i inteligentna obsługa

Moduł do komunikacji zdalnej Connect Key K30RF umożliwia połączenie pomp ciepła z internetem i stworzenie inteligentnego domu podłączonego do sieci. Connect Key dostarczany jest wraz z pompą Compress 6800i AW.

Po połączeniu urządzenia z internetem możliwe jest korzystanie z aplikacji, takich jak HomeCom Pro, które usprawniają zdalne monitorowanie i konserwację systemu. Pompy ciepła sterowane są za pośrednictwem zintegrowanego regulatora użytkownika UI800. Użytkownicy mogą w łatwy sposób wprowadzać ustawienia na intuicyjnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym lub poprzez aplikację HomeCom Easy.

zdjcie prasowe 02 img w900

Compress 5800i AW i Compress 6800i AW – nowa generacja pomp ciepła marki Bosch:

  • Po prostu cicha – najcichsza pompa ciepła marki Bosch
  • Po prostu przyszłościowa i zrównoważona – bazuje na efektywnym, naturalnym i przyjaznym dla środowiska czynniku chłodniczym R290
  • Po prostu efektywna – wysoki współczynnikowi sezonowej efektywności SCOP
  • Po prostu łatwa obsługa – czytelny dotykowy panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
tel. +48 22 715 40 40
www: www.bosch.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz