Reklama
https://h2poland.com.pl/

Od marzenia do powstania firmy Coninstal – Ciepło z Natury

Coninstal - Ciepło z Natury to firma, która powstała dzięki marzeniu, ciężkiej pracy oraz dbałości o jakość usług założyciela. Zaczynał od zera, ale zawsze miał wizję i determinację, aby osiągnąć sukces. Zdobył zaufanie klientów i zyskało uznanie w branży. Teraz firma z dumą wykonuje swoją misję – dostarczanie ekologicznych i efektywnych rozwiązań ciepłowniczych dla domów i przedsiębiorstw.

Robert Bogusz: Jak powstał pomysł na firmę?

Konrad Wawrzyniak: Jako dziecko pomagałem swojemu ojcu przy pracach instalacyjnych. Z czasem ojciec zaczął otrzymywać większe zlecenia, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że marzenie o założeniu własnej firmy zajmującej się pracami instalacyjnymi jest na wyciągnięcie ręki. Kiedy pracowałem jako etatowy hydraulik w Holandii, zacząłem myśleć, jak rozpocząć działalności gospodarczej w Polsce. Narodziny syna przyspieszyły realizowanie celów. W lipcu 2021 roku małżonka zasugerowała aby skorzystać z programu „Twoja Firma w Agencji Rozwoju Regionalnego‟. Po zdaniu egzaminów na uprawnienia z grupy G1 G2 G3 oraz f-gazy, rozpocząłem działalność gospodarczą. Później zdobyłem uprawnienia autoryzowanego instalatora pomp ciepła Panasonic.

Reklama
oknonet.pl

 

R.B.: Jak było na początku?

K.W.: Zaraz po rozpoczęciu działalności pojawiły się pierwsze zlecenia, w tym przeniesienie kotłowni i montaż kotłów na ekogroszek. Następnie zacząłem wykonywać montaże pomp ciepła, zarówno dla innych firm, jak i dla własnych klientów. W 2021 roku udało mi się założyć kilka pomp ciepła dla własnych klientów, a w 2022 roku zrealizowałem kilkadziesiąt instalacji dla swoich klientów oraz jako podwykonawca. Od maja 2022 roku pracuję już nie tylko sam, ale także z moim kolegą Piotrem. W styczniu tego roku przy bardzo dużym zleceniu dołączył do ekipy jeszcze mój Ojciec. Choć stres związany z możliwym brakiem zleceń był obecny, zlecenia pojawiały się na bieżąco.

R.B.: Jakie cechy przyczyniły się do sukcesu Państwa firmy?

K.W.: Coninstal osiągnął sukces dzięki wytrwałości, pracowitości, i dołożeniu starań, aby estetyka wykonywanej pracy stałą na najwyższym poziomie. Dokładność, sumienność i dotrzymywanie terminów. Indywidualne podejście do każdego klienta i traktowanie go z szacunkiem i zrozumieniem to również kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Dzięki temu klienci są zadowoleni z oferowanych przez nas usług, a co za tym idzie, polecają nas innym. Większość naszych klientów pochodzi z polecenia. Za atut uważam, że jesteśmy dwuosobową firmą. Nie oszczędzamy na jakości materiałów. Inne małe przedsiębiorstwa, które utrzymują się na rynku, stosują podobne podejście, co oznacza, że warto korzystać z usług takich firm. Widząc błędy dużych firm instalacyjnych, staramy się ich unikać. To wszystko przyczyniło się do naszego sukcesu.

R.B.: Jakie produkty są główne w ofercie, co je wyróżnia?

K.W.: Głównym produktem oferowanym przez Coninstal jest montaż pomp ciepła. Oferujemy również usługi wodnokanalizacyjne, montaż CO, układanie ogrzewania podłogowego. Dodatkowo w maju otrzymaliśmy certyfikat z firmy TECH do tworzenia tzw. inteligentnych domów. Z racji posiadanych uprawnień f -gazowych w wolnych chwilach montujemy także klimatyzacje. Nasze produkty wyróżniają się specyficznym dla nas stylem montażu, nienaganną estetyką oraz brakiem odstępstw od wymogów producentów.

R.B.: Z jakich dostawców korzystacie?

K.W.: Nasz główny dostawca to hurtownia ABEX BIMS z Konina, która zapewnia nam dostawy pomp ciepła marki Panasonic. Staramy się wybierać polskich producentów buforów i zasobników CWU, takich jak Galmet czy Kospel. Do naszych instalacji stosujemy zawory przełączające, zawory trójdrożne do ogrzewania podłogowego oraz odpowietrzniki od firmy Afriso. Hurtownia Tadmar dostarcza nam węże do ogrzewania podłogowego firm Wavin oraz Roth, a Instalkran Pani Ani z Kola dostarcza nam zawory oraz zasobniki CWU i bufory. Do naszych instalacji stosujemy również pompy obiegowe firmy WILO. Stawiamy na markowe produkty najwyższej jakości, aby uniknąć awarii i zapewnić naszym klientom pełną satysfakcję.

R.B.: Do kogo jest kierowana oferta firmy Coninstal?

K.W.: Oferta naszej firmy jest kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Staramy się sprostać wymaganiom każdego klienta, oferując rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.

R.B.: Jak oceniacie miniony rok?

K.W.: Rok 2022 był dla naszej firmy bardzo udany. Mieliśmy wiele zleceń, zrealizowaliśmy kilkadziesiąt instalacji pomp ciepła i rozłożyliśmy około 4000 metrów bieżących węża do ogrzewania podłogowego. Wykonaliśmy również 1000 mb  rurociągów  podczas budowy centrum logistycznego znanej sieci marketów. Cieszymy się, że nasi klienci doceniają naszą pracę i wybierają nasze usługi. Rok 2022 był dla naszej firmy kolejnym krokiem w rozwoju i planujemy kontynuować naszą ekspansję w przyszłości.

R.B.: Jakie są Wasze plany na przyszłość?

K.W.: Na pewno chcemy pozostać na rynku, rozwijać swoją działalność i coraz wyraźniej zaznaczać swoją obecność. Jednakże rok 2023 to czas wielu niepewności. Ogromny wzrost stóp procentowych, wprowadzenie limitów na ceny prądu, inflacja – to wszystko może mieć drastyczny wpływ na sytuację w branży usług budowlanych. Nowe produkty wykorzystujące czynnik r32 lub propan w pompach ciepła mogą przyczynić się do dalszego rozwoju, ale jednocześnie sytuacja na rynku, możliwy krach na rynkach finansowych, zapowiadana recesja – wszystko to może zniweczyć nasze plany. Można by powiedzieć, że musimy po prostu żyć i zobaczyć, co przyniesie przyszłość.

Źródło: Coninstal – Ciepło z Natury

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz