Reklama
http://www.multitherma.com/

Nowoczesne pompy ciepła Duneko w starym budownictwie? To możliwe!

Pomimo prężnego rozwoju rynku nieruchomości w naszym kraju, wielu Polaków wciąż mieszka w starym budownictwie sprzed roku 2000. Przyczyny są różne – część nie zamierza opuszczać rodzinnego domu, który odziedziczą kolejne pokolenia, zaś innych zwyczajnie nie stać na drogie kredyty mieszkaniowe, szczególnie w dobie inflacji. Niestety, życie w starym budynku, nawet zadbanym, często wiąże się z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich kosztów związanych z ogrzewaniem wnętrz. W takich sytuacjach skuteczna staje się termomodernizacja mająca na celu wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe. Szczególnym uznaniem w naszym kraju cieszy się warszawska firma Duneko specjalizująca się w dostarczaniu klientom najnowocześniejszych inteligentnych pomp ciepła.

Nowoczesne pompy ciepła Duneko w starym budownictwie? To możliwe!
Nowoczesne pompy ciepła Duneko w starym budownictwie? To możliwe!

Czym stare budynki różnią się od współczesnych?

Mówiąc wprost, pojęciem tym określa się budynki starsze, czyli te, które mają dwadzieścia lat. Cechą szczególną tego typu budownictwa są zamontowane grzejniki wodne w większości pomieszczeń. W starym budownictwie dominuje również charakterystyczna wełniana izolacja poddaszy o grubości ok. 15–20 centymetrów. Ogrzewanie podłogowe, jeśli jest, obejmuje zaledwie niewielką powierzchnię – ok. 30 procent podłogi. Do cech szczególnych starego budownictwa zaliczamy także częściowe podpiwniczenie oraz warstwowe ściany zewnętrzne. Często zdarza się też, że wiekowe budynki są ogrzewane piecami na węgiel albo ekogroszek lub kotłami gazowymi starej generacji.

Dlaczego pompy ciepła Duneko są wybierane jako zamiennik pieców?

Oferta warszawskiej firmy Duneko to przede wszystkim nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła opierające swoje działanie na powietrzu, zasysanym z zewnątrz. W efekcie możliwe staje się skuteczne ogrzewanie lub schładzanie wnętrz, przy minimalnych stratach energii elektrycznej. Według szacunków, podczas ogrzewania pomieszczeń, pompa pozyskuje aż 80 procent niezbędnej energii wprost z naturalnych źródeł energii, co znacząco obniża comiesięczne rachunki. Co więcej, urządzenia te są w stanie współpracować z ogrzewaniem podłogowym oraz grzejnikami wodnymi, a także mogą pomagać regulować temperaturę wody użytkowej.

Ogromnym atutem pomp ciepła jest także ich zerowa emisyjność. Podczas pracy nie produkują toksycznych substancji ani spalin. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni, że ich system ogrzewania nie przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza w okolicy, szczególnie w sezonie grzewczym. Co ciekawe, eksploatacja pomp ciepła to także możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska naturalnego w pobliżu miejscowej elektrowni – niższe zużycie prądu przekłada się na o wiele mniej intensywną produkcję prądu przez zakład. Montaż tego typu urządzeń ma więc sens zarówno finansowo, jak i ekologicznie.

Profesjonalny audyt Duneko – z myślą o Twoim komforcie i bezpieczeństwie

Wiemy już, dlaczego warto rozważyć zakup pompy ciepła. Jednak należy pamiętać, że nawet najwydajniejsze urządzenie tego typu nie zda się na wiele, jeśli nie dobierzemy go właściwie. Impulsywny zakup bardzo często prowadzi do odwrotnego rezultatu, gdzie, zamiast korzyści zaczniemy odnotowywać straty. Zbyt duża moc pomp wykraczająca ponad zapotrzebowanie budynku, może skończyć się nawet awarią zainstalowanego sprzętu.

O wiele bardziej złożona jest tu kwestia instalacji pomp ciepła w starym budynku. Czy jest to możliwe? TAK. Należy pamiętać, że termomodernizacja staje się wówczas procesem znacznie dłuższym i o wiele bardziej kosztownym. Przed zakupem nowych urządzeń, konieczne jest skontrolowanie szczelności okien i ścian, najlepiej w trakcie profesjonalnego audytu. Dopiero po uszczelnieniu wnętrz, możliwa będzie prawidłowa i oszczędna eksploatacja pomp ciepła.

Firma Duneko oferuje swoim klientom możliwość przeprowadzenia profesjonalnego audytu składającego się z trzech etapów. Najpierw, stan techniczny budynku jest sprawdzany przez doradcę energetycznego. Następnie, domowi przygląda się audytor-inżynier wyposażony w nowoczesny sprzęt pomiarowy. Dane przez niego zebrane zostają poddane analizie przez specjalistyczny algorytm opatentowany właśnie przez firmę Duneko. Taki wybór umożliwia klientom znalezienie niezawodnej pompy, której moc będzie odpowiadać zapotrzebowaniu energetycznemu budynku.

Montaż pompy ciepła – skorzystaj z pomocy specjalistów!

Prawidłowy montaż nowych urządzeń grzewczych, szczególnie w starszym budynku, bardzo często jest ogromnym wyzwaniem dla chcących zająć się nim samodzielnie. Także i tutaj z pomocą przychodzi firma Duneko zapewniająca klientom profesjonalny montaż zamówionej instalacji. Ogromnym atutem jest tu przede wszystkim bardzo szybki czas realizacji – na zamówione pompy musimy czekać zaledwie 4–5 tygodni. Właściwy montaż zajmuje z kolei ok. 2 dni. Nie ma tu więc mowy o niedogodnościach związanych z instalacją urządzeń w zimie – do domu zostanie podłączone wówczas tymczasowe alternatywne źródło energii.

Koszty montażu często nie należą do najniższych. Dotyczy to zwłaszcza starych i mocno wychłodzonych domów, w których odnotowuje się ogromne straty ciepła na każdym metrze kwadratowym. W takich sytuacjach, do ogólnych kosztów zakupu i instalacji pompy musimy doliczyć także wymianę profili okiennych. Jednak pamiętajmy, że termomodernizacja starego budynku jest procesem upoważniającym nas do ubiegania się o dofinansowanie. Firma Duneko pomaga klientom w pozyskaniu dodatkowych funduszy, wyręczając zleceniodawcę we wszystkich formalnościach. Jeśli dodamy do tego możliwość zapłaty w formie mikroekorat, wynoszących tylko 78 złotych miesięcznie, nietrudno więc zgadnąć, czemu tak wielu klientów zdecydowało się zaufać warszawskim dostawcom w kwestiach związanych z termomodernizacją.

Pompy ciepła Duneko – inwestycja, która się zwraca!

Na koniec warto także nadmienić, że inwestycja w nowoczesne pompy ciepła jest wyborem zarówno ekologicznym i komfortowym, jak i opłacalnym finansowo. Dlatego, że firma Duneko oferuje wyłącznie urządzenia z najwyższej półki, nie musimy obawiać się, że zakupione pompy będą wymagać częstych napraw, nawet w przypadku intensywniejszej eksploatacji. Co więcej, niższe opłaty za ogrzewanie przełożą się na stopniowy zwrot poniesionych kosztów, a co za tym idzie – pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze na rodzinne wyjazdy lub rozwijanie swoich pasji. Jeśli i Twój dom został wybudowany wiele lat temu, zaś aktualnie zamontowane ogrzewanie nie radzi sobie z rozszczelnionymi wnętrzami, być może nadszedł już czas fachowej termomodernizacji!

Może Cię zainteresować:

Czy warto podłączyć pompę ciepła do starej instalacji?
Pompa ciepła w starym domu. Czy to w ogóle możliwe?

DUNEKO Polska Sp. z o.o.
ul. Łucka 20 lokal 1102,
00-845 Warszawa
Dział ObsługiKlienta
email: [email protected]
tel: 22 600 73 73
www: duneko.pl
facebook

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz