Reklama
http://www.multitherma.com/

NIBE S1255 – inteligentna pompa ciepła solanka/woda

W 2020 roku ofertę marki NIBE wzbogacił produkt najnowszej generacji - innowacyjna pompa ciepła NIBE S1255. Inteligentna technologia SMART umożliwia w pełni zdalne sterowanie systemem z telefonu lub tabletu poprzez aplikację MyUplink. Dzięki możliwości pełnej integracji z Wi-Fi, pompa ciepła S1255 jest naturalną częścią nowoczesnego i inteligentnego domu.

NIBE S1255 inteligentna pompa ciepła solanka/woda
NIBE S1255 inteligentna pompa ciepła solanka/woda [Źródło: nibe.pl]

 

Innowacyjna pompa ciepła NIBE S1255 to urządzenie, które wpisuje się w aktualny trend domu w wersji SMART. Pompa ciepła może m.in. optymalizować współpracę z fotowoltaiką, stacją meteorologiczną lub względem bieżącej ceny energii elektrycznej w systemach smart-grid, stabilizując sieć elektroenergetyczną.

Urządzenie zaprojektowane w technologii SMART posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz z wbudowanym przewodnikiem możliwości programowania oraz dwie wbudowane anteny, dzięki czemu możliwe jest w pełni zdalne sterowanie systemem z telefonu lub tabletu poprzez aplikację MyUplink, bez konieczności podłączenia do Internetu.

To wszystko pomaga w procesie planowania i instalacji pomp ciepła i wspiera poprawne działanie tych urządzeń podczas ich eksploatacji. Możliwość sterowania głosowego, bezprzewodowy odczyt wilgotności czy stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu to dodatkowe atuty tej innowacyjnej pompy ciepła.

NIBE S1255 inteligentna pompa ciepła solanka/woda

NIBE S1255 to najbardziej zaawansowana technologicznie gruntowa pompa ciepła NIBE z modulowaną mocą grzewczą do 6, 12 lub 16 kW. Typoszereg NIBE S1255 wyposażony został w inwerterowo sterowaną sprężarkę i elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości.

Dzięki automatycznemu dostosowywaniu parametrów pracy do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, pompa ciepła pracuje płynnie, co powoduje niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Zastosowanie inwerterowych sprężarek pozwala również na skrócenie czasu rozruchu systemu, bezpieczny dobór urządzenia, brak konieczności stosowania zbiornika buforowego, możliwość rozbudowy domu w późniejszym czasie oraz cichą pracę.

Zastosowana technologia sprawiła, że urządzenie osiąga najwyższą klasę energetyczną A+++ i bardzo wysoki średnioroczny współczynnik sprawności SCOP=5,5!

 

Źródło: nibe.pl

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 57
15-703 Białystok
e-mail: [email protected]
tel. +48 85 662 84 90
www.nibe.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz