Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

NETSU – pompy ciepła

NETSU to producent pomp ciepła oferujący szeroką gamę urządzeń gwarantujących ekologiczne ogrzewanie. Co wyróżnia NETSU spośród innych marek dystrybuujących rozwiązania OZE dla gospodarstw domowych? Z pewnością szeroki wybór asortymentu, jakość, solidność oraz wydajność.

NETSU - pompy ciepła
NETSU - pompy ciepła [Źródło: netsu.pl]

NETSU powstało w 2020 roku i należy do grupy kapitałowej BERG HOLDING S.A., która w swoich strukturach zrzesza przedsiębiorstwa związane z rynkiem nieruchomości, horeca, e-commerce i OZE. Pogłębiająca się degradacja środowiska naturalnego – a co za tym idzie – przyszła dekarbonizacja regionów węglowych stawia wielu klientów przed trudną decyzją wyboru alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, NETSU proponuje rozwiązania kompleksowe. W oparciu o przejrzystą ofertę handlową producent umożliwia opcję skompletowania potrzebnych podzespołów pod jedną marką i w ramach jednej dostawy – szybko, bezpiecznie i w dobrej cenie.[czytaj także]

W urządzeniach NETSU zastosowano nowoczesny i ekologiczny czynnik R32, dzięki czemu został zwiększony zakres temperatur pracy pomp. Praca pompy jest możliwa przy -25°C temperatury zewnętrznej, a wartość temperatury zasilania instalacji może osiągnąć nawet 65°C. Standardem w jednostkach NETSU jest zastosowanie grzałki tacy ociekowej, obsługa dwóch obiegów grzewczych c.o., czujnik c.w.u., oraz komfortowe, bezprzewodowe starowanie poprzez dedykowaną aplikację.

Pompy NETSU posiadają również etykietę SG Ready. W praktyce oznacza to, że możliwe jest sparowanie pracy z układem fotowoltaicznym. Dzięki połączeniu pompy ciepła z fotowoltaiką energia produkowana przez instalację PV jest wykorzystywana do zasilania pompy. Gwarantuje to niższe rachunki za prąd, efektywniejsze ogrzewanie, a nadwyżki energii nie muszą trafiać do sieci.

Do prawidłowego działania pompy ciepła potrzebny jest określony zestaw elementów. Bywa tak, że nie ma możliwości skompletowania pakietu w oparciu o jednego dostawcę. Producenci często oferują tylko bazowe produkty – w przypadku Monobloka jedną jednostkę, w przypadku Splita – dwie.

produkty netsu tapety split

Oferta NETSU skierowana do instalatora oraz klienta końcowego jest kompletna i systemowa. Wielu instalatorów kieruje się swoimi produktowymi preferencjami podczas nabywania podzespołów od różnych producentów. Taki sposób działania odpowiada ich oczekiwaniom zarówno pod względem technicznym jak i cenowym. W ich przekonaniu oferowane rozwiązanie jest zadowalające dla kontrahentów. NETSU proponuje lepszą drogę. Możliwość skompletowania zestawu w oparciu o jednego dostawcę daje poczucie przywiązania do marki, oszczędność czasu i pieniędzy.

W ofercie NETSU oprócz jednostek wewnętrznych i zewnętrznych znajdują się również podgrzewacze c.w.u. dostosowane do pracy z pompami ciepła oraz coraz popularniejsze bufory c.o. Montaż pomp przeprowadzają wykwalifikowani instalatorzy, a wszystkie urządzenia są objęte 7 letnią gwarancją. Skorzystanie z oferty od jednego producenta niweluje problemy związane z odpowiedzialnością za wadliwe elementy instalacji. Odpowiedzialność zawsze ponosi NETSU.

Wymiana instalacji grzewczej w nowych budynkach lub budynkach modernizowanych na ekologiczne pompy ciepła to bardzo dobra decyzja, ale nie zawsze prosta. W tych pierwszych, na etapie projektu instalacji można skonfigurować układ w taki sposób, by pompa wyposażona jedynie w zasobnik c.w.u. zapewnia oczekiwaną wydajność. Nie każda oferta konkurencji gwarantuje takie rozwiązanie. W nieruchomościach modernizowanych oczekiwania są jeszcze większe. Pojawia się problem równoważenia przepływów w instalacji.

Ekologiczne urządzenie grzewcze zawiera pompę obiegową c.o. o bardzo dużej wydajności. Jest to związane z faktem, że pompa ciepła pracuje na małej delcie temperatur. Nie każda instalacja może w takich warunkach pracować komfortowo. Zastosowanie bufora c.o. w wielu przypadkach pozwoli na rozdzielenie przepływów po stronie pompy i instalacji. Oczekiwania związane z c.w.u. także są rozmaite. Często okazuje się, że standardowy zasobnik 200 lub 300 litrowy nie pasuje do określonej instalacji. Budynek zamieszkuje np. większa ilość osób lub urządzenia w nim zainstalowane potrzebują większej ilości wody.

Rozwiązaniem są urządzenia NETSU. Klienci znajdą tutaj zasobniki c.w.u. o pojemnościach od 200 do 1000 litrów w wykonaniu emaliowym, zasobniki ze stali nierdzewnej od 200 do 500 litrów, szeroki asortyment buforów do c.o., bufory do wody lodowej oraz zawory przełączające c.o./c.w.u. grupy pompowe.

Dlaczego pompy ciepła? Rynek rozwiązań OZE do domu przeżywa swój renesans, a sprzedaż pomp ciepła stale rośnie. Mają na to wpływ nowe przepisy prawne, ale również zwiększona świadomość ekologiczna społeczeństwa. Koszty zakupu instalacji zwracają się po kilku latach, rachunki maleją, a przy zakupie można skorzystać z wielu dodatkowych benefitów. Wymianę starych pieców węglowych na pompy ciepła wspiera Państwo, oferując korzyści płynącz programów gminnych oraz dopłaty do instalacji, liczne dofinansowania czy ulgi termomodernizacyjne. Poszerzanie swojej oferty o pompy ciepła jest dostrzegalne w firmach z segmentu fotowoltaiki. Współpraca pompa + fotowoltaika z pewnością jest efektywna kosztowo. Instalacja fotowoltaiczna może pokryć nawet 30% rocznego zapotrzebowania na energię do zasilania pompy. Prosumenci, dzięki korzystaniu z dobrodziejstw „zestawu” pompa – fotowoltaika oraz produkcję nadwyżek są w stanie tworzyć lokalizacje zeroenergetyczne – mówi prezes NETSU S.A. Polecamy się Państwa uwadze – dodaje.

 

Źródło: netsu.pl

NETSU S.A.
ul. Kopernika 6/2
40-064 Katowice
tel.32 438 79 15
Biuro e-mail: [email protected]
Sprzedaż detaliczna e-mail: [email protected]
www.netsu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz