Reklama
http://powerpol.pl/

Jak działa chłodzenie sufitowe?

System chłodzenia sufitowego tworzy grupa paneli sufitowych chłodzących, a w zależności od potrzeb - grzejnych. Panele chłodzenia sufitowego przeznaczone są do zabudowy w klasycznych konstrukcjach stropów podwieszanych. Chłodzenie sufitowe można stosować zarówno w nowym budownictwie jak i przy pracach remontowych, tworząc w prosty sposób efektywne powierzchnie chłodzące lub grzewcze.

Jak działa chłodzenie sufitowe?
Jak działa chłodzenie sufitowe? [Źródło: TiA]

System chłodzenia sufitowego Sander Ceiling Panel

Panele chłodzące montowane są na specjalnie przygotowanym ruszcie. Można je łatwo połączyć za pomocą szybkozłączek, a maksymalna ilość paneli łączonych nie może przekraczać 4 sztuk. Instalacja chłodzenia sufitowego doskonale współgra z rewersyjną pompą ciepła. W ewentualnym ogrzewaniu sufitowym, zasilanie paneli może odbywać się przy pomocy różnych źródeł ciepła takich jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjnym, kocioł gazowy, kocioł opalany paliwem stałym, kocioł olejowy czy kocioł elektryczny. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, instalacją chłodzenia sufitowego można sterować za pomocą termostatu, co umożliwia dopasowanie temperatury paneli sufitowych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Gdzie można zastosować chłodzenie sufitowe?

Reklama
https://www.immergas.pl/

Montaż chłodzenia sufitowego wymaga wcześniejszego ustalenia, gdzie będzie zamontowane również oświetlenie sufitowe, tak aby można było dopasować ułożenie elementów chłodzenia w odpowiedni sposób. Panel chłodzenia ma ok. 3 cm grubości, więc nie obniży w sposób widoczny wysokości pomieszczenia.

Zalety chłodzenia sufitowego

Chłodzenie sufitowe w delikatny sposób chłodzi powietrze w pomieszczeniu. Zwykłe klimatyzatory wypuszczają strumień schłodzonego powietrza w sposób punktowy, natomiast chłodzenie sufitowe promieniuje chłodem na całej swojej powierzchni. Zimna woda biegnąca w rurach chłodzenia sufitowego subtelnie wychładza powietrze, dając wrażenie przyjemnego chłodu. Ponadto chłodzenie sufitowe jest całkowicie niewidoczne, ponieważ cała instalacja ukryta jest w panelach chłodzących. Instalacja ta nie wytwarza żadnego dźwięku w przeciwieństwie do innych urządzeń chłodzących. Mówiąc o zaletach chłodzenia sufitowego, warto pamiętać o wcześniej już wspomnianej grubości panelu chłodzącego, która nie ma istotnego wpływu na wysokość pomieszczenia.

Źródło: sandersystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz